۴ تیر ۱۳۹۸،‏ ۲۰:۱۴
کد خبرنگار: 1270
کد خبر: 83369463
۰ نفر

برچسب‌ها

آتش سوزی عمدی مراتع سقز خاموش شد

مهاباد- ایرنا- مسوول روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بوکان گفت: آتش نشانان این شهرستان حریق گسترده در مراتع روستای «غلامعلی» از توابع بخش مرکزی سقز در استان کردستان را خاموش کردند.

ظاهر فیضه روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در پی تماس های مردمی از روستای «غلامعلی» سقز با مرکز آتش نشانی بوکان مبنی بر آتش سوزی در محدوده وسیعی از مراتع و منابع طبیعی، نیروهای امدادی و آتش نشانی ایستگاه شماره ۲ امیرآباد بلافاصله به محل اعزام شدند.

وی افزود: با تلاش نیروهای آتش نشانی و کمک‌های مردمی روستا، آتش که عرصه های منابع طبیعی این روستا را در برگرفته بود مهار و از گسترش آن به مراتع و مزارع کشاورزی جلوگیری شد.

وی با اشاره به اینکه یک دستگاه ماشین آب بر و سه آتش نشان در این عملیات حضور داشتند، اظهار داشت: امدادگران و نیروهای مردمی در کمتر از یک ساعت و نیم موفق شدند آتش را مهار کنند.

وی بیان کرد: روستای غلامعلی در حوزه استحفاظی شهرستان سقز قرار دارد اما به دلیل دوری مسافت مرکز آتش نشانی سقز از این محدوده، مردم مجبور شدند که با نیروهای آتش‌نشانی بوکان تماس برقرار کنند.

مسوول روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بوکان در خصوص علت این حادثه آتش سوزی گفت: طبق بررسی ها آتش سوزی عمدی بوده و اهالی روستا فردی که اقدام به آتش سوزی کرده بود را دستگیر و تحویل نیروی انتظامی داده اند.

از ابتدای سال جاری تاکنون سه مورد آتش سوزی در بوکان رخ داده که در آنها ۱۷ هکتار مراتع، ۱.۵ هکتار مزرعه گندم و آرامستان روستای ناچیت از توابع بخش سیمینه بوکان طعمه حریق شده است.

بوکان دارای هفت ایستگاه آتش نشانی است که چهار ایستگاه در شهر بوکان، یک ایستگاه در شهر سیمینه و ۲ ایستگاه در روستاهای بخش مرکزی و سیمینه واقع شده است که در آنها در مجموع ۴۰ نفر نیروی آتش نشان مستقر هستند.

۷۵۱۰/۶۱۸۵/۲۰۹۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =