۴ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۳۷
کد خبرنگار: 2237
کد خبر: 83369459
۰ نفر
معاون استاندار گیلان: کارخانه ها استانداردها را رعایت کنند

رشت - ایرنا - معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان رعایت استانداردها از سوی کارخانه ها را ضروری دانست و گفت: اگر کارخانه ای استانداردهای لازم را رعایت نکند، از ادامه فعالیت آن جلوگیری می شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، علی اکبری اوسط مقدم روز سه شنبه در جلسه جمع بندی بررسی وضعیت کارخانه بلیش لوشان با اشاره به اینکه بررسی مسائل مطرح شده از سوی فعالان محیط زیستی و اصحاب رسانه از باب دلسوزی و دغدغه‌مندی است، افزود: اگر کارخانه ای استانداردهای لازم را رعایت نکند، با ادامه فعالیت آن مخالفت می‌شود.

وی تصریح کرد: در این مسیر هیچ گونه تقابل فردی وجود ندارد و هر نتیجه‌ای که از سوی صاحبنظران و دستگاه‌های نظارتی مورد تأیید باشد، مبنای عمل است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان با بیان اینکه در تمام دنیا پسماند پتروشیمی تحت ضوابط و مقررات خاصی به فرآورده‌های دیگر تبدیل می‌شود، گفت: در کنار درنظرگرفتن شرایط امنیتی و سلامتی باید با استفاده از دانش و فناوری به مسائل اقتصادی و اشتغالزایی نیز توجه شود.

وی افزود: اگر کارخانه‌ای استانداردهای لازم را رعایت نکند هر عقل سلیمی با ادامه فعالیت آن مخالفت می‌کند و مجموعه مدیریتی استان نیز در این مسیر گام بر می‌دارد.

اکبری مقدم با بیان اینکه هرگونه مشکلات زیست محیطی از سال های گذشته به ارمغان آورده شده، اظهار داشت: باید تلاش کنیم تا مخاطراتی را به نسل آینده کشور منتقل نکنیم.

وی بر ضرورت پاسخگویی نسبت به موضوعات مطرح شده تاکید و تصریح کرد: اگر دیگران را نقد می‌کنیم باید خودمان را هم نقد کنیم.

استاندار گیلان در پی ابراز نگرانی افکار عمومی پس از انتشار اخباری در برخی رسانه‌ها مبنی بر انتقال پنج هزار تن پسماند پتروشیمی به شرکت دانش‌بنیان بلیش وابسته به بخش خصوصی در لوشان؛ در دستوری خطاب به معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان از او خواست تا هیأتی از مدیران محیط زیست و صنعت، معدن و تجارت استان، یکی از مدیران معاونت عمرانی، دانشگاه علوم پزشکی و نماینده سمن‌ها و اصحاب رسانه از محل بازدید، بررسی دقیق معمول و با توجه به حساسیت محیط زیست در استان، چنانچه کمترین آسیب زیست محیطی متصور باشد فوراً نسبت به توقف کار اقدام شود و در غیر اینصورت مراتب به صورت شفاف و مستدل و کارشناسانه به آگاهی عمومی شهروندان عزیز رسانده شود.

با توجه به اهمیت موضوع در کوتاه‌ترین زمان ممکن جمعی از اصحاب رسانه، فعالان و تشکل‌های مردم نهاد محیط زیستی و چند تن از اعضای هیئت علمی دانشگاه از کارخانه بلیش لوشان بازدید کردند و در آن بازدید مقرر شد تا مدیرکل محیط زیست و مدیر کارخانه طی یک ماه پاسخ سوالات و نتیجه آزمایشات نمونه را به استانداری ارسال کنند.

۷۲۹۶/‏۲۰۰۷/‏

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =