پلیس: بررسی اولیه نشانگر نقص فنی ترمز تریلر درحادثه «کولی کش» فارس است

شیراز- ایرنا- رئیس پلیس راه شمال استان فارس درباره تصادف زنجیره‌ای گردنه «کولی کش» شهرستان خرم بید از توابع این استان اعلام کرد که علت اصلی حادثه نیاز به بررسی بیشتر دارد اما بررسی‌های اولیه نشان می دهد ترمز تریلر اف اچ که در این تصادف دخیل بود، دارای نقص فنی است.

تصادف یاد شده سه شنبه چهارم تیرماه ۹۸ رخ داد که ۲ دستگاه کامیون با یکدیگر برخورد کردند و منجر به آتش گرفتن این ۲ وسیله نقلیه شد که در حین بررسی این سانحه از سوی مأموران، یک دستگاه تریلر اف اچ به علت نقص فنی ترمز با خودرو گشت پلیس برخورد کرد.
تصادف یادشده منجر به جان باختن سه نفر از جمله یک سرباز و یک نیروی هلال احمر و مصدومیت شمار دیگری شد.
سرهنگ عبدالهاشم دهقانی رئیس پلیس راه شمال استان فارس سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران بیان کرد: در پی اعلام یک فقره تصادف منجر به فوت در محور خرم بید - آباده و در کیلومتر ۱۸ گردنه کولی کش شهرستان خرم بید، مأموران به همراه دیگر نیروهای امدادی به محل مورد نظر اعزام شدند.
وی با اشاره به اینکه به دلیل کوهستانی بودن منطقه، میدان دید رانندگان کم است، گفت: در این حادثه سه دستگاه سواری با ۱۰ سرنشین با تریلر یاد شده که سیستم ترمز آن دارای نقص فنی بود، برخورد کردند.
او بیان کرد: در این تصادف مرگبار، سرباز پلیس راه، یکی از امدادگران هلال احمر و یکی از سرنشینان خودروها در دم جان سپردند و ۱۳ نفر از سرنشینان این وسایل نقلیه مصدوم و به بیمارستان منتقل شدند.
رئیس پلیس راه شمال استان فارس ادامه داد: علت اصلی این حادثه در دست بررسی است و نیاز به کارشناسی بیشتر دارد.
مدیر روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان فارس نیز در مورد این حادثه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: وقوع این حادثه در ساعت ۹ صبح سه شنبه چهارم تیر ۹۸ به اورژانس اعلام شد و متعاقب آن پنج دستگاه آمبولانس به محل اعزام شدند.
حسن همتی افزود: در این حادثه که یک دستگاه تریلر واژگون و دچار آتش سوزی شده بود و همچنین چند دستگاه خودرو دیگر نیز واژگون شدند، سه نفر جان خود را از دست دادند و ۱۵ نفر مصدوم شدند که به بیمارستان ولی عصر (عج) خرم بید انتقال یافتند.
شهرستان خرم بید به مرکزیت صفا شهر در فاصله ۱۸۷ کیلومتری شمال شیراز قرار دارد.
۹۸۷۳ / ‬ ۶۱۱۸ /
 

برچسب‌ها

اخبار مرتبط