۴ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۳۳
کد خبرنگار: 1182
کد خبر: 83369425
۰ نفر

برچسب‌ها

اهواز تا رسیدن به شرایط مطلوب فاصله زیادی دارد

اهواز - ایرنا - امام جمعه موقت اهواز با اشاره به اینکه اهواز فاصله زیادی تا رسیدن به شرایط مطلوب دارد گفت: مسئولان باید با تلاش و همبستگی در برطرف کردن مشکلات شهر اهواز گام بردارند. استان خوزستان دچار عقب ماندگی های بسیاری است که بخشی از آن به دوران جنگ تحمیلی باز می گردد.

به گزارش ایرنا آیت ا… محسن حیدری روز سه شنبه در آئین معارفه شهردار اهواز در سرسرای اجتماعات امام خامنه ای مجتمع فجر اهواز که با حضور مهدی جمالی نژاد معاون عمران و توسعه شهری وزارت کشور برگزار شد افزود: در مواجهه با مسائل سه نوع دیدگاه بدبینانه، خوش بینانه و واقع بینانه وجود دارد، نگاه بدبینانه و خوش بینانه عادلانه و مطابق عقل و شرع نیست ضمن آنکه همیشه نیمی از حقیقت در آن پنهان می‌ماند؛ برای بررسی مشکلات اهواز باید با رویکرد واقع بینانه به مسائل نگریست.

وی با بیان اینکه خوزستان دچار عقب ماندگی‌های بسیاری است که بخشی از آن به دوران جنگ تحمیلی بر می‌گردد ادامه داد: در ۴۰ سال گذشته خدمات بسیار و ارزنده‌ای در خوزستان و کلانشهر اهواز انجام شده که نمونه بارز آن طرح ۵۵۰ هزار هکتاری زمین‌های کشاورزی و انجام پروژه‌های عمرانی بزرگ مانند سدها است.

آیت ا… حیدری افزود: ۳۰ سال از پایان جنگ تحمیلی می‌گذرد اما خوزستان همچنان با مشکلات برجای مانده از این دوران دست و پنجه نرم می‌کند؛ جمعیت ۴۰۰ هزار نفری حاشیه نشینی در اهواز یکی از پیامدهای جنگ تحمیلی برای خوزستان است.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: در دوران بازسازی نیز به نحو شایسته ای به خوزستان توجه نشد و اقدامات انجام شده نیز بیشتر برای رفع تکلیف بود؛ عقب ماندگی‌های اهواز در مقایسه با سایر کلانشهرها بیشتر نمود پیدا می‌کند.

وی یکی از راه‌های توسعه در اهواز را انتخاب مدیران جوان، متخصص و انقلابی دانست و گفت: در بیانیه گام دوم انقلاب بر انتخاب مدیران جوان و متعهد تاکید شده است، در طول دوران جنگ تحمیلی نیز با ورود جوانان به میدان شاهد پیشروی‌های بسیاری بودیم.

روزمرگی آفت شهرداری است

رئیس شورای اسلامی شهر اهواز نیز در این آئین با اشاره به اینکه روزمرگی آفت شهرداری است گفت: کلانشهرهای دیگر کشور در هوشمند سازی، طرح سیماک و روش‌های نوین مدیریت شهری بسیار جلوتر از اهواز هستند.

عبدالزهرا سنواتی ادامه داد: باید روش‌های سنتی در مدیریت شهری کنار گذاشته شود زیرا هوشمندسازی راهگشای بسیاری از مشکلات شهری است؛ همچنین هوشمندسازی در جلوگیری از فساد نقش مهمی دارد.

وی با بیان اینکه در ۲۰ ماه گذشته شهردار سابق اقداماتی برای توسعه شهر اهواز انجام داد و شهردار فعلی باید در تکمیل و تسریع در انجام آنها تلاش ویژه کند افزود: توانمندسازی مناطق محروم و توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی از دیگر اولویت‌های شهر اهواز است.

بنابراین گزارش، اعضای شورای اسلامی شهر اهواز ۲۶ اردیبهشت امسال از مجموع ۱۳ رأی، با ۱۱ رأی موافق منصور کتانباف شهردار پیشین را استیضاح، و موسی شاعری را با ۱۱ رأی موافق به عنوان سرپرست شهرداری اهواز انتخاب کردند.

چهارشنبه ۲۹ خرداد امسال رحمانی فضلی وزیر کشور حکم انتصاب موسی شاعری کریمی، شهردار جدید اهواز را امضا کرد.

شهردار سابق اهواز به دلیل آنچه که سفر کاری عنوان شده بود در آئین معارفه شهردار فعلی حضور نیافت.

۹۸۸۷ / ‏‬ ۶۰۳۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =