مدارس گنبدکاووس با کمبود مشاور و معلم ورزش مواجه است

گنبدکاووس - ایرنا - مدیر آموزش و پرورش گنبدکاووس با تاکید بر نقش مشاوران و معلمان ورزش در کاهش آسیب های اجتماعی و جسمانی دانش آموزان گفت: این شهرستان با کمبود شدید نیرو در این ۲ رشته مهم مواجه است.

کمال الدین نظرنژاد روز سه شنبه در جمع خبرنگاران تور رسانه ای یک روزه دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر گنبدکاووس اظهار داشت: این شهرستان حدود ۷۷ هزار دانش آموز دارد که در ۶۱۶ مدرسه مشغول تحصیل هستند.

وی به آمار معلمان ورزش گنبدکاووس اشاره نکرد اما گفت که این نهاد با وجود برخورداری از ۵۴ مشاور حداقل به ۲۵۰ مشاور دیگر نیاز دارد.

نظرنژاد اضافه کرد: کم تحرکی و چاقی در دختران دانش آموز یک آسیب جدی است که باید با تامین معلمان ورزش در مدارس و انجام تمرینات و حرکات صحیح ورزشی، نسبت به رفع یا کاهش این آسیب ها اقدام کرد.

وی با اشاره به روند رو به رشد آسیب های اجتماعی بویژه استعمال سیگار، قلیان و موادمخدر، خشونت و طلاق در جامعه گفت: این آسیب ها در کنار آسیب های حوزه فضای مجازی، به شدت دانش آموزان را تهدید می کند.

مدیر آموزش و پرورش گنبدکاووس همچنین از راه اندازی و تقویت مرکز جدید مشاوره آموزش و پرورش این شهرستان خبر داد.

مهرگان مرندی کارشناس اشتغال اداره بهزیستی گنبدکاووس هم در ادامه این تور رسانه ای و در یک مرکز اشتغالزایی ویژه بهبود یافتگان مواد مخدر گفت: بهزیستی گنبد در ۲ سال گذشته با پرداخت حدود هفت میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه و نیز پرداخت ۷۵ درصد سهم بیمه کارفرما برای ۴۲ نفر از بهبود یافتگان اشتغال ایجاد کرد.

شهرستان گنبدکاووس با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت در شرق استان گلستان واقع است.

/‏۳۰۳۹/‏۳۰۹۱

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =