۴ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۰۹
کد خبرنگار: 1100
کد خبر: 83369397
۰ نفر

برچسب‌ها

فرماندار: سطح زیر کشت گلخانه‌ای لارستان به ۱۵ هکتار رسید

شیراز-ایرنا- معاون استاندار فارس و فرماندار ویژه شهرستان لارستان با اشاره به رویکرد جدید دولت در کاهش مصرف آب در بخش کشاورزی گفت: برای تحقق این مهم وسعت گلخانه‌های این شهرستان به ۱۵ هکتار رسیده و با قابلیت های موجود در این منطقه این میزان قابل افزایش است.

به گزارش ایرنا جلیل حسنی، سه شنبه در بازدید از سه واحد کشت گلخانه‌ای و گیاهان دارویی شهرستان لارستان افزود: در شرایط کم آبی و بحران، ناگزیر هستیم به سمت کشت گلخانه‌ای حرکت کنیم تا ضمن حفظ منابع آبی موجود، برای افزایش تولید هم گام برداریم.
وی ادامه داد: پیش بینی توسعه کشت‌های گلخانه‌ای و محیط‌های کنترل شده در دستور کار جدی وزارت جهاد کشاورزی قرار دارد و ما نیز از این اقدام حمایت می‌کنیم.
معاون استاندار فارس همچنین در این بازدید برای رفع موانع و مشکلات فرا روی واحدهای کشت گلخانه‌ای و گیاهان دارویی لارستان، دستورات لازم را صادر کرد.
یکی از واحدهای کشت گلخانه ای که فرماندار ویژه شهرستان لارستان از آن بازدید کرد در ورودی شهرک صنعتی این منطقه واقع شده است. این واحد تولیدی در زمینی به مساحت ۲ هزار و ۵۰۰ متر مربع احداث شده و تولید آلوئه ورا را در دستور کار دارد.
واحد گلخانه‌ای محمدصادق احمدی واقع در جاده نیمه، از دیگر واحدهایی بود که مورد بازدید حسنی قرار گرفت. این واحد گلخانه‌ای نیز در زمینی به مساحت یک هکتار ایجاد شده و پنج هزار متر مربع آن زیرپوشش تولید آلوئه ورا و نشاء قرار دارد.
فرماندار ویژه لارستان همچنین از مزرعه کشت چای ترش علی اسدی نیز بازدید کرد. پنج هکتار از این مزرعه به کشت این محصول اختصاص داده شده و افزون بر یک میلیارد ریال برای آن هزینه شده است.
هم اینک ۳۲ واحد کشت گلخانه‌ای با ایجاد اشتغال برای بیش از ۱۰۰ نفر در شهرستان لارستان فعال است.

شهرستان لارستان به مرکزیت لار در فاصله ۳۷۸ کیلومتری جنوب شیراز قرار دارد.
۹۲۵۴ / ‏‬ ۶۱۱۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =