طرح پیشگیری از اعتیاد در ادارات ۱۳ استان اجرا شد

خرم آباد - ایرنا - معاون مرکز توسعه و پیشگیری درمان اعتیاد سازمان بهزیستی گفت: طرح پیشگیری از اعتیاد سال گذشته به صورت آزمایشی در دستگاه های اجرایی و اداره های ۱۳ استان کشور اجرا شد.

فرید براتی روز سه شنبه در نشست هم‌اندیشی طرح کارمند یاری (کیان) افزود: طرح کیان مجموعه‌ای از آموزش، مشاوره و آزمایش تصادفی اعتیاد از افراد است.
وی اظهار داشت: در نشست امروز، نتایج طرح توسط کارشناسان بهزیستی استان‌هایی که این طرح را اجرا کرده‌اند، گزارش دهی و بعد از آن برای ادامه طرح و تداوم و عدم تداوم آن تصمیم‌گیری می‌شود.
معاون مرکز توسعه و پیشگیری درمان اعتیاد سازمان بهزیستی خاطرنشان کرد: در صورتی که این طرح ادامه پیدا کند در مورد شیوه‌نامه و پروتکل اجرایی آن، تصمیم‌گیری خواهد شد.

براتی ادامه داد: فشارهای کاری در محیط‌های اداری یکی از عواملی است که سلامت روان کارکنان را تحت تأثیر قرار می‌دهد که ممکن است آن‌ها را به سمت آسیب‌های اجتماعی از جمله اعتیاد سوق دهد بنابراین در این طرح افراد را مورد پایش قرار می‌دهیم و در صورتی‌که تحت استرس کاری قرار گرفته باشند به آن‌ها مشاوره می‌دهیم.
وی افزود: قسمت دیگری از این طرح تست تصادفی اعتیاد است که اگر کارمندی دچار مصرف مواد مخدر باشد برای مداوا به مراکز درمانی معرفی خواهد شد.

۷۲۶۹/‏۶۰۶۰

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =