آموزش و پرورش: پیشگیری از آسیب های اجتماعی نیازمند بخشنامه نیست

تهران - ایرنا- معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران گفت: برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی نباید منتظر بخشنامه بود و با بهره مندی از نظرات کارشناسان باید اقدامات موثری در این زمینه انجام داد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، سید مجتبی هاشمی روز سه شنبه در آیین اختتامیه هشتمین جشنواره نوجوان سالم در این اداره کل اظهارداشت: روح سند تحول بنیادین آموزش و پرورش نگاه تربیتی در تمامی فرایندهاست و بر این مبنا فعالیت های آموزش و پرورش از جمله تربیت بدنی، سلامت و پرورشی، مسابقات فرهنگی، هنری، اردوها و… هرکدام بخش هایی از پازل هستند که برای دستیابی به اهداف تعلیم و تربیت باید در کناب هم قرار گیرند.
وی تربیت را فرآیند تدریجی و پیچیده ای دانست و افزود: اگر تمام مقدمات آن فراهم نشود، به نتیجه مطلوب دست نخواهیم یافت.
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با اشاره به جشنواره نوجوان سالم گفت: این جشنواره در کنار سایر بخش ها و فعالیت های آموزش و پرورش با هدف دستیابی به سند تحول بنیادین آموزش و پرورش تدارک دیده شده است.

وی با بیان اینکه در پنجمین دوره جشنواره نوجوان سالم ۱۰ هزار و ۵۰۰ اثر دریافت شد اظهارداشت: از این تعداد یک هزار و ۸۰۰ اثر به مرحله داوری راه پیدا کرد و در نهایت ۱۳۱ اثر شامل ۹۷ اثر دانش آموزان، سه اثر والدین و ۳۱ اثر فرهنگیان برگزیده شد.

دبیر کمیته فرهنگی و پیشگیری ستاد مبارزه با مواد مخدر استان تهران نیز در این آیین با تاکید بر اهمیت آموزش و پرورش در اجرای طرح های پیشگیرانه از آسیب های اجتماعی گفت: اسناد بالادستی و سند جامع پیشگیری از اعتیاد بر برنامه ریزی جدی در آموزش و پرورش تاکید دارد و آموزش در مدرسه را یکی از کارآمدترین راه حل ها می دانند.
معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران نیز در این نشست اظهارداشت: ۲ طرح معلم مددکار در شهرستان های پردیس، رباط کریم و شهریار برای پیشگیری از مصرف الکل اجرا شد که این چهار منطقه اقدامات خیلی خوبی انجام دادند به ویژه در شهرقدس که ۲ هزار و ۴۰۰ دانش آموز در این طرح مشارکت کردند.
الهه حسن پور گفت: در تلاشیم در سطح اول پیشگیری با رویکرد توانمندسازی باشیم، اگر معلم ابتدایی، مددکاری بیاموزد، برای کاهش آسیب های اجتماعی شاهد رفتارهای پرخطر در این زمینه نخواهیم بود.
در پایان این آیین از برگزیدگان هشتمین جشنواره نوجوان سالم در سطح شهرستان های استان تهران تجلیل شد.
تهرام/۷۲۴۵/ ۱۰۰۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =