۴ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۳۱
کد خبرنگار: 1222
کد خبر: 83369376
۰ نفر

برچسب‌ها

۲ هکتار کشتزار اسفراین در آتش سوخت

بجنورد - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی اسفراین گفت: ۲ هکتار از کشتزارهای این شهرستان، واقع در حومه جنوبی شهر اسفراین امروز در آتش سوخت.

فائزه تاج آبادی، سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در این حادثه یک هکتار گندمزار و یک هکتار از علفزارهای همجوار آن در محدوده کمربندی جنوبی اسفراین خاکستر شد.
وی افزود: با اقدام به موقع آتش نشانان و نیز کمک افراد محلی، این آتش سوزی، که می‌توانست گسترش یافته و خسارات بسیاری برجای بگذارد، مهار شد.
تاج آبادی با تقدیر از تلاش ماموران آتش نشانی اسفراین در مهار این حادثه گفت: اگر این میزان آتش به سایر گندمزارهای اطراف سرایت می‌کرد ۱۰۰ هکتار از گندمزارهای این منطقه دچار حریق می‌شد و زحمت یک ساله کشاورزان بر باد می‌رفت.
وی افزود: بر اساس بر آورد اولیه بر اثر این آتش سوزی ۵ تن گندم به ارزش ۱۰۰ میلیون ریال از بین رفته است.
تاج آبادی با بیان اینکه علت این حادثه در دست بررسی است، افزود: به علت نزدیکی گندمزارهای منطقه با جاده کمربندی اسفراین، به احتمال زیاد عامل انسانی غیرعمد در بروز آتش سوزی دخیل بوده است.
به گزارش ایرنا امسال ۵۵۰۰ هکتار از کشتزارهای شهرستان اسفراین، زیر کشت گندم آبی، ۲۵۰۰ هکتار گندم دیم و ۴۵۰۰ هکتار نیز زیر کشت جو رفته است.
شهرستان ۱۲۰ هزار نفری اسفراین در ۶۰ کیلومتری جنوب شرقی بجنورد قرار دارد که معیشت نیمی از مردم آن از راه کشاورزی می گذرد.

۵۱۳۲/۷۱۸۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =