۴ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۰۵
کد خبرنگار: 1208
کد خبر: 83369356
۰ نفر

برچسب‌ها

«سوارز» مرزهای شیرین کاری فوتبالی را جابجا کرد

تهران- ایرنا- «لوئیس سوارز» ستاره تیم ملی اروگوئه در جریان پیروزی یک بر صفر شب گذشته تیمش مقابل شیلی در کوپا آمریکا، مرزهای شهرت فوتبالی خود را به عنوان رقیبی سرسخت در این رشته ورزشی جابجا کرد!

سوارز ابتدا پس از اینکه در موقعیتی تک به تک توپ را به دست دروازه بان شیلی کوبید، با بالا بردن دستش از داور درخواست اعلام ضربه پنالتی کرد! و در ادامه پس از اینکه «گونزالو خارا» بازیکن شیلی یک جیمی جامپ را با پا سرنگون کرد، از داور خواست تا او را اخراج کند!

دوران فوتبالی مرد ۳۲ ساله اروگوئه ای همواره سرشار از لحظات جنجالی بوده و این تازه ترین نمونه از این جنجال ها در یک مسابقه سطح بالای فوتبال بود.

در حالی که اروگوئه برای صعود از مرحله گروهی به عنوان تیم اول به دنبال یک گل در برابر مدافع عنوان قهرمانی کوپا آمریکا بود، سوآرز با یورش به سمت دروازه شیلی در محوطه جریمه این تیم با «گابریل آریاس» گلر شیلی تک به تک شد و آریاس پس از یک بار فریب خوردن بلافاصله از زمین بلند شد و ضربه سوارز را با دست راهی کرنر کرد.

این در حالی بود که سوارز برای لحظه ای پست آریاس را فراموش کرد و با اشاره به دستش به نشانه برخورد توپ به دست دروازه بان حریف در محوطه جریمه، از داور درخواست اعلام ضربه پنالتی کرد!

با این حال، اعتراض سوارز تنها چند لحظه طول کشید و مرد اروگوئه ای بلافاصله با گرفتن سر خود در دستش وانمود کرد که به خاطر از دست دادن موقعیت افسوس می خورد!

در نیمه دوم سوارز یک شیرین کاری دیگر کرد و از داور خواست تا به بازیکن شیلی بابت سرنگون کردن یک جیمی جامپ با پا، کارت قرمز نشان دهد!

«ادینسون کاوانی» هم تیمی سوارز در ادامه تک گل پیروزی بخش اروگوئه را به ثمر رساند تا ۱۵ بار قهرمان کوپا آمریکا بالاتر از شیلی با صدرنشینی در گروه سوم راهی یک چهارم و حریف پرو شود.

این حادثه با دخالت سوارز دقیقاً ۵ سال پس از روزی به وقوع پیوست که او پس از گاز گرفتن کتف «جورجو کیه لینی» مدافع تیم ملی ایتالیا در جریان دیدار تعیین کننده مرحله گروهی جام جهانی ۲۰۱۴، چهار ماه از همراهی تیم ملی کشورش محروم شده بود.

علاوه بر این، سوارز در جام جهانی ۲۰۱۰ در صحنه ای جنجال برانگیز توپ را با دست از روی خط دروازه خودی خارج کرد و این حرکت به قیمت حذف غنا و صعود اروگوئه به نیمه نهایی تمام شد؛ در واقع «اسامه ژیان» بازیکن غنا ضربه پنالتی را به تیر عمودی دروازه کوبید و اروگوئه در ضربات پنالتی با نتیجه ۴ بر ۲ به پیروزی رسید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =