۳ هزار دانشجو در ۴۰ مرکز بین الملل پیام نور تحصیل می‌کنند

تهران- ایرنا- رئیس دانشگاه پیام نور با اشاره به افزایش نمایندگی‌های بین المللی این دانشگاه گفت: بیش از ۳ هزار دانشجو در ۴۰ مرکز و واحد بین‌الملل دانشگاه پیام نور در کشورهای مختلف به تحصیل اشتغال دارند.

به گزارش روز سه‌شنبه دانشگاه پیام نور، محمدرضا زمانی اظهار کرد: این مراکز در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد برای دانشجویان خدمات آموزشی ارائه می کنند.

وی افزود: در ۲ سال گذشته تعدادی مرکز در کشورهای انگلستان، چین، اوکراین، لبنان، سوریه، کره جنوبی، اتریش، ژاپن، عراق، کانادا، جمهوری خودمختار نخجوان، گرجستان، قبرس و اسلوونی راه اندازی شده است.

زمانی تصریح کرد: برخی از نمایندگی‌های غیرفعال نیز نظیر مرکز جمهوری آذربایجان (باکو)، عمان، هندوستان و ترکیه که مدتی با رکود مواجه شده بودند؛ بار دیگر آغاز به کار کرده اند.

وی گسترش روزافزون فعالیت پیام نور در حوزه بین الملل را ماموریت ویژه این دانشگاه در زمینه مصوبات شورای گسترش آموزش عالی و هیات امنا عنوان کرد و افزود: این مرکز علمی براساس آموزش های ترکیبی، استادان برجسته، محتوای آموزشی نوشتاری، دیداری و شنیداری و همچنین آزمون های آنلاین به دانشجویان اقصی نقاط دنیا خدمات ارائه می کند.

زمانی در ادامه با اشاره به سیاست های برنامه ششم توسعه کشور مبنی بر لزوم گسترش دیپلماسی علمی در دانشگاه های زیرمجموعه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از راه‌اندازی نمایندگی‌های ارمنستان (ایروان)، واحد اقلیم کردستان عراق (اربیل - سلیمانیه) و افغانستان (هرات - مزارشریف) خبر داد.

وی برگزاری دوره های مشترک تحصیلی و کوتاه مدت را از دیگر برنامه های دانشگاه پیام نور در حوزه بین الملل عنوان و اظهار کرد: در این باره مذاکراتی با برخی از دانشگاه‌های معتبر جهانی انجام شده و تفاهم نامه اولیه نیز با برخی از مراکز به امضا رسیده است.

زمانی از موافقت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با صدور مجوز پذیرش دانشجوی بین الملل (غیرایرانی) شهریه پرداز در برخی از مراکز پیام نور خبر داد و گفت: در حال حاضر این مجوز برای مرکز تهران جنوب صادر شده است و از ابتدای سال تحصیلی ۹۸-۹۹ در هر یک از رشته های دایر در مقاطع تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد، دانشجوی بین الملل شهریه پرداز جذب می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =