اسکای نیوز: نشست سه جانبه قدس، اختلاف نظر آمریکا و روسیه بر سر ایران را نشان داد

تهران – ایرنا – تارنمای شبکه خبری اسکای نیوز امارات امروز (سه شنبه) در گزارشی اختصاصی تاکید کرد: واشنگتن و مسکو در نشست سه جانبه قدس دیدگاه های متفاوتی از یکدیگر را در خصوص ایران مطرح کردند.

بنابر این گزارش، در حالی که «جان بولتون» مشاور امنیت ملی آمریکا بار دیگر در این نشست سخنان ضد ایرانی خود را تکرار کرد و مدعی شد که ایران علت اصلی مشکلات و بحران ها در خاورمیانه است، اما مواضع «نیکولای پاتروشف» مشاور امنیت ملی روسیه با همتای آمریکایی خود تفاوت آشکاری دارد.
نشست سه جانبه یادشده طی دیروز و امروز با مشارکت مشاوران امنیت ملی روسیه و آمریکا و رژیم صهیونیستی و با حضور بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این رژیم در سرزمین های اشغالی برگزار شد.
بررسی پرونده سوریه و حضور نیروهای ایرانی در این کشور از اهداف ادعایی این نشست سه جانبه اعلام شده است.
به نوشته اسکای نیوز، بولتون در این نشست اعلام کرد: نشست سه جانبه آمریکایی _ روسی _ اسرائیلی در زمان بسیار مهمی انجام می شود، زمانی که تنش در منطقه به اوج خود رسیده است.
مشاور امنیت ملی آمریکا بار دیگر با تکرار ادعاهای خود علیه ایران در این نشست اعلام کرد: ایران از شبه نظامیان در سوریه، لبنان، عراق و یمن حمایت می کند و برای آنان سلاح می فرستد.
وی در عین حال از بازبودن باب مذاکره با ایران سخن گفت؛ این سخنان در حالی طرح می شود که روز گذشته (دوشنبه) کاخ سفید تحریم هایی را علیه دفتر مقام معظم رهبری و شماری از فرماندهان ارشد سپاه وضع کرد و این امر خود، بی رغبتی واشنگتن به مذاکره را نشان می دهد.
اسکای نیوز در ادامه با برجسته کردن اختلاف موضع روسیه و آمریکا بر سر ایران نوشت: مشاور امنیت ملی روسیه دیدگاه هایی را مطرح کرد که کاملاً با نظرات همتای آمریکایی خود تفاوت داشت، وی گفت: مسکو و تهران در زمینه مبارزه با تروریسم در سوریه با یکدیگر همکاری دارند.
وی افزود: ایران شریک روسیه در زمینه مبارزه با تروریسم است.
ادعاهای جان بولتون در حالی مطرح می شود که ایران و روسیه با موافقت دولت قانونی سوریه در این کشور کمک بزرگی را برای مبارزه با تروریست‌ها در سوریه انجام داده‌اند، اما آمریکا و برخی کشورهای غربی بدون مجوز و در تجاوزی آشکار نیرو به سوریه اعزام کرده‌اند.
از سوی دیگر رژیم صهیونیستی که حضور ایران در سوریه را تهدید توصیف می‌کند، در جنگ سوریه به تروریست‌ها سلاح و کمک‌های مالی و نظامی می دهد.
ایران و روسیه نقش مهمی را در حمایت از حکومت مشروع سوریه و غلبه بر تروریست‌ها در جنگ داخلی این کشور داشته‌اند و برنامه هشت ساله حامیان تروریست‌ها در سوریه را برای بهره مندی اهداف سیاسی، نظامی و اقتصادی آنها بر هم زدند.
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =