۴ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۳۶
کد خبرنگار: 2065
کد خبر: 83369307
۱ نفر

برچسب‌ها

مزار شهدای قوچان پس از ۳۰ سال روشن شد

مشهد- ایرنا - مسئول حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس شهرستان قوچان گفت: متأسفانه در ۳۰ سال گذشته مزار شهدای این شهرستان بدون روشنایی بود که با پیگیری‌های این دفتر و همکاری اداره برق و شهرداری قوچان این مزار برق‌کشی و روشنایی آن تامین شد.

علیرضا خلیلی روز سه‌شنبه در حاشیه دیدار با جمعی از مادران و همسران شهدای این شهرستان افزود: تأمین روشنایی برای مزار شهدا یکی از مطالبات خانواده معظم آن‌ها بود که هزینه‌ای بالغ‌بر ۱۸۵ میلیون ریال دربرداشت و توسط اداره برق و شهرداری قوچان تأمین‌شد.
وی مناسب‌سازی و آسفالت خیابان منتهی به مزار شهدا را یکی دیگر از مطالبات خانواده معظم شهدا خواند و ادامه داد: متأسفانه پس از ۴۰ سال مزار شهدای انقلاب در این شهرستان هیچ سقفی ندارد و تنها پس از پیگیری‌های فراوان طی سال‌های گذشته سنگ قبور مطهر آنان تعویض شده است.
مسئول حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس قوچان گفت: یادمان شهدای محله باهدف زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره شهدا برای اولین بار در خراسان رضوی در مسجد سجادیه این شهرستان ایجاد شد چرا که شهدا از مساجد به جبهه‌های نبرد حق علیه باطل اعزام می شدند.
خلیلی اضافه رد: مساجد امام رضا (ع)، جامع امام خمینی (ره)، فاطمیه، عاشورا و هیات ابوالفضلی قوچان نیز آمادگی خود را برای ساخت یادمان شهدا اعلام کرده‌اند.
وی یادآور شد: تغییر نام میدان سلامت به میدان شهدای گمنام، نام‌گذاری یکی از میادین به نام شهدای مدافع حرم، پیگیری‌های مستمر برای نصب المان و تصاویر شهدا در ورودی‌های شهر و مشکلات و مطالبات خانواده‌های معظم شهدا از مهم‌ترین اقدامات دفتر حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس در این شهرستان طی سه ماه گذشته بوده است.
او اضافه کرد: از ابتدای تأسیس این دفتر در قوچان ۸۰ نفر آمادگی خود را برای ارائه خدمت به‌عنوان خادم الشهدا اعلام کرده‌اند.
شهرستان ۱۸۰ هزارنفری قوچان در فاصله ۱۳۷ کیلومتری شمال غرب مشهد دارای ۷۰۹ شهید دفاع مقدس و میزبان ۱۰ شهید گمنام است.
۷۵۰۱/‏۱۹۲۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =