۴ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۵۳
کد خبرنگار: 1179
کد خبر: 83369304
۰ نفر

برچسب‌ها

نرخ مشارکت خوزستانی ها در ورزش ۱۰ درصد افزایش یافت

اهواز – ایرنا – رییس هیات ورزش های همگانی خوزستان گفت: طی سال های اخیر نرخ مشارکت مردم خوزستان در حوزه ورزش همگانی از ۱۲ درصد به ۲۲ درصد افزایش یافته است.

حمید سالمی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: هیات ورزش های همگانی استان طی سالیان اخیر با نهادینه شدن فرهنگ ورزش در پارک ها و بوستان ها، تنوع بخشی به رشته های ورزشی به خصوص در حوزه بانوان، موفق شد در سال ۹۵ رتبه نخست کشور و در سال ۹۶ رتبه دوم کشور را به دست آورد و هم اکنون حائز رتبه نخست کشور در سه سال منتهی به سال ۹۷ می باشد.

رییس هیات ورزش های همگانی خوزستان افزود: فرهنگ سازی و همگانی کردن ورزش در جامعه می تواند عامل بازدارنده از بسیاری بیماری ها و آسیب های اجتماعی، روحی و روانی جامعه بوده که کم هزینه ‎تر از دارو و درمان است لذا برای ترغیب مردم به ورزش فضاهایی برای آقایان و بانوان در نظر گرفته شد تا همه افراد از هر قشری بتوانند در ورزش های همگانی شرکت کنند.

وی با بیان اینکه نقش موثر ورزش های همگانی در سالم سازی جامعه و تقویت و رونق هرچه بیشتر ورزش حرفه و قهرمانی، موضوعی ثابت شده است گفت: تردیدی وجود ندارد که انجام مداوم ورزش می تواند مانع مرگ های ناگهانی شود و اگر انجام ورزش های همگانی مانند پیاده روی منظم و روزانه تبدیل به عادتی همیشگی برای مردم استان شود، شاهد کاهش آمار مرگ و میر خواهیم بود.

سالمی افزود: از جمله برنامه ریزی ها و اقدامات که می تواند منجر به علاقمندی بیشتر مردم برای انجام ورزش شود، فراهم آوردن امکانات اولیه در اماکن عمومی مانند بوستان ها و فضای سبز مناطق مختلف است. در سال های اخیر با استقرار چند دستگاه ورزشی در پارک ها، این روند در استان آغاز شد و توانستیم نقش موثری در ایجاد علاقمندی بیشتر مردم به انجام مستمر ورزش داشته باشیم.

وی گفت: کم تحرکی به عنوان یکی از آسیب های جدی کمین کرده برای سلامت خوزستانی ها بوده که فقط با ورزش بیشتر قابل برطرف شدن است لذا انجام تبلیغات هدفمند و همیشگی برای ایجاد انگیزه در مردم به خصوص گروه های سنی بالاتر و زنان، فراهم آوردن امکانات و زیرساخت های اولیه و ترغیب دستگاه ها و نهادها برای ایجاد زمینه های انجام ورزش از جمله راهکارهای اندیشیده شده برای توسعه ورزش در استان است.

۹۸۷۹/‏۶۰۰۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =