۴ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۳۲
کد خبرنگار: 1422
کد خبر: 83369301
۰ نفر

برچسب‌ها

۶ هزار نفر در ایلام متقاضی شرکت در جشنواره رضوی شدند

ایلام- ایرنا- مدیرکل کتابخانه های عمومی ایلام گفت: تاکنون ۶ هزار نفر از قشرهای مختلف مردم استان ایلام در جشنواره فرهنگی اجتماعی رضوی شرکت کرده اند

مراد جلیلیان روز سه شنبه درجلسه انجمن کتاب خانه های عمومی شهرستان آبدانان با اعلام این مطلب اظهار کرد: در راستای ایجاد نشاط و طراوت جمعی و تقویت اعتقادات دینی، هویت ملی و فرهنگ مطالعه و کتابخوانی، در سه ماهه دوم سال جاری سه جشنواره قصه گویی، تجلیل از اصحاب قلم و همایش حقوق شهروندی در سطح استان ایلام برگزار می شود.

وی از توزیع ۱۰۰ بسته فرهنگی و آموزشی در مناطق سیل زده استان خبر داد و افزود: کتاب وسیله انتقال دانش و دانایی به زوایای پیدا و پنهان جامعه است که قادر بوده حلقه تربیت و هدایت متوازن در کشور را تکمیل و از استحاله فرهنگی جلوگیری کند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ایلام یادآور شد: درحال حاضر ۲۵۰ هزار نفر از جمعیت استان در ۵۱ باب کتاب خانه عمومی عضو و مشغول مطالعه و کتابخوانی هستند.

فرماندار آبدانان نیز گفت: به منظور توسعه، تعمیق فرهنگ کتاب و کتابخوانی و دستیابی راحت تر علاقمندان به مراکز مطالعه بزودی عملیات اجرایی دومین کتابخانه عمومی شهر در مجموعه تفریحی سراب آبدانان آغاز می شود.

سیروس مرادحاصلی جذابیت و تعقل در فرایند فعالیت های فرهنگی را مورد تاکید قرار داد و اضافه کرد: با توجه به محدودیت شروع پروژه های جدید، اعتبارهای مورد نیاز نهادهای فرهنگی جهت تعمیر و تجهیز اماکن اداری و فرهنگی سال جاری تامین و پرداخت می شود.

آبدانان با دارا بودن ۶ باب کتابخانه عمومی ۹ هزار نفر عضو ثابت و ۴۶ هزار جلد کتاب و مجلات ادواری یکی از شهرستان های پیشرو در خصوص مطالعه کتاب در سطح استان ایلام است.

۷۱۷۴/۶۱۱۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =