طرح ساماندهی موجب کاهش ۵۰ درصدی متکدیان در ارومیه شد

ارومیه - ایرنا - فرماندار ارومیه گفت: اجرای دقیق و مستمر طرح ساماندهی موجب کاهش ۵۰ درصدی متکدیان در ارومیه شده است.

علیرضا ملامحمدی زاده روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طی سال ۱۳۹۶، یک هزار و ۷۶ متکدی در شهر ارومیه ساماندهی شده بود که این رقم در سال گذشته به ۵۰۸ نفر کاهش یافت.

وی ادامه داد: همچنین با اجرای طرح ساماندهی، سهم بانوان از متکدیان نیز کاهش یافته و از ۲۷ درصد به ۲۳ درصد رسیده است.

وی اظهار داشت: در سال ۱۳۹۶ حدود ۳۰۰ زن متکدی در ارومیه جمع آوری و ساماندهی شده بود که این رقم در سال گذشته به ۱۱۷ نفر رسید.

فرماندار ارومیه گفت: همچنین طی سال ۱۳۹۶ از ۵۷۳ متکدی در ارومیه تعهد عدم تکرار دریافت شده بود که این رقم در سال گذشته به ۲۴۶ نفر کاهش یافت که دریافت این تعهد نقش اساسی در کاهش متکدیان داشته است.

ملامحمدی زاده افزود: البته برخی از متکدیان نیز به صورت گروهی و حتی خانوادگی، این بزه اجتماعی را انجام می دهند که شناسایی و دستگیر شده اند.

وی اضافه کرد: در یکی از این موارد، ۲۳ نفر عضو یک خانواده که از شهرستان جنوبی برای تکدی گری به ارومیه آمده و درآمدهای کلانی نیز از این طریق کسب کرده بودند، دستگیر و طبق قانون با آنان برخورد شد.

به گزارش ایرنا، جمع آوری و ساماندهی متکدیان از جمله اقداماتی است که با همراهی نهادهای مختلف از جمله بهزیستی، کمیته امداد امام خمینی (ره)، شهرداری، نیروی انتظامی، قوه قضاییه، مرکز بهداشت و اداره کار انجام می شود.

در سال های گذشته اقدامات خاصی در این خصوص انجام نشده بود ولی طی ۲ سال گذشته اقدامات اساسی در این خصوص انجام شده که این امر رضایت بسیاری از شهروندان را در پی داشته است.

۸۱۳۷/۲۰۹۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =