سازمان اطلاعات کره جنوبی از ترفیع جایگاه خواهر رهبر کره شمالی به سطح رهبری خبر داد

تهران- سازمان اطلاعات کره جنوبی اعلام کرد، از قرار معلوم، "کیم یو جونگ"، خواهر رهبر کره شمالی، به سطح یک رهبر ترفیع یافته است.

به گزارش خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی، کیم یو جونگ، فرد شماره دو در واحد تبلیغات حزب حاکم کارگران و وزارت تبلیغات کره شمالی، هفته پیش در تبلیغات مربوط به جشن گرفتن سفر رئیس جمهوری چین به کره شمالی، در کنار "کیم یونگ چول" نشسته بود.

کیم یونگ چول، رئیس گروه مذاکرات هسته‌ای کره شمالی با آمریکا بود که پس از نشست بی نتیجه "کیم جونگ اون"، رهبر کره شمالی، با "دونالد ترامپ" در هانوی ویتنام، از سمتش برکنار شد.

سازمان اطلاعاتی کره جنوبی به نقل از "لی هایه هون"، رهبر اپوزیسیون مجلس کره جنوبی، اعلام کرد، به نظر می رسد کیم یو جونگ به سطح رهبری ترفیع یافته است. از قرار معلوم، در پی تغییر و اصلاح سمت ها، جایگاه او بالا رفته است.

گفته می شود، خواهر کیم پس از شکست نشست هانوی که رهبر کره شمالی به مدت بیش از دو ماه در انظار عمومی ظاهر نمی‌شود، کنترل امور را در دست داشت.

طبق اعلام سازمان اطلاعات کره جنوبی، ظاهر کیم یو جونگ هم سطح "چو ریونگ هائه"، فرد شماره دوی غیررسمی کشور و "ری سو یونگ"، قائم مقام حزب کارگران است.

"شی جین پینگ"، رئیس جمهوری چین، در سفر پنجشنبه و جمعه جاری به کره شمالی با کیم درباره راه های تقویت همکاری اقتصادی و نظامی دو کشور گفت وگو می کند.

شی که در پاسخ به سه سفر سال گذشته کیم به پکن، به پیونگ یانگ می رود، درباره خلع سلاح هسته‌ای کره شمالی و روابط دوجانبه نیز با رهبر کره شمالی گفت وگو می کند.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =