ساخت خانه های عالم نقش مهمی در ماندگاری روحانیان در مناطق روستایی دارد

گناباد- ایرنا- مدیر کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی گفت: ساخت خانه های عالم نقش مهمی در ثبات و ماندگاری روحانیان و مبلغان اعزامی به مناطق روستایی در طول سال به خصوص ماههای محرم و صفر و رمضان دارد.

حجت الاسلام هادی صاحبقرانی گلستانی روز سه شنبه در مراسم بهره برداری از دو خانه عالم در روستاهای حاجی آباد و بهاباد بخش مرکزی شهرستان گناباد افزود: اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی در راستای منویات و تاکیدات رهبر معظم انقلاب در کنار مسائل فرهنگی و مذهبی به موضوعات اجتماعی هم توجه خاصی دارد.

مدیر کل تبلیغات اسلامی همچنین در دیدار با فرماندار گناباد گفت: رویکرد مهم و جدید سازمان تبلیغات اسلامی و اداره کل تابعه آن در خراسان رضوی توجه به مسائل اقتصادی است و در راستای اجرای طرح مثلث اقتصادی به عنوان طرح ابتکاری استاندار این استان از ظرفیت روحانیان برای ترویج فرهنگ کار و تلاش و حمایت از رونق تولید و توسعه مناطق گوناگون به خصوص روستاها بهره برداری می شود.

حامد قربانی فرماندار گناباد هم با اشاره به ظرفیتهای فرهنگی و اجتماعی و مذهبی این شهرستان استفاده از ظرفیت روحانیان و تبلیغات اسلامی و مبلغان حوزه های علمیه را در ترویج فرهنگ کار و تلاش و کارآفرینی مهم ارزیابی کرد و گفت: این افراد مکمل طرح مثلث توسعه اقتصادی و هم افزایی بخشهای مختلف در این زمینه هستند.

دو خانه عالم روستاهای حاجی آباد و بهاباد بخش مرکزی گناباد در مجموع دارای ۵۰۰ متر مربع زیربناست و برای احداث آنها ۶۰۰ میلیون ریال با مشارکت خیران هزینه شده است.

روستاهای بهاباد و حاجی آباد با بیش از دو هزار نفر جمعیت از توابع بخش مرکزی گناباد هستند.

شهرستان گناباد در ۲۸۷ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.

۲۰۹۵/‏۱۹۲۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =