۴ تیر ۱۳۹۸،‏ ۲۰:۳۶
کد خبر: 83369256
۱ نفر

برچسب‌ها

گنبد ۲۳ مرکز ترک اعتیاد دارد

گنبد کاووس - ایرنا - دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر گنبدکاووس گفت: ۲۳ مرکز درمانی برای کاهش آسیب و پیشگیری از مصرف مواد مخدر در این شهرستان فعال است.

حنیفه عصمتی روز سه شنبه در تور یک روزه خبرنگاران و سرکشی از فعالیت‌های مبارزه با مواد مخدر گنبدکاووس اظهار داشت: ۲ مرکز دی آی سی (کاهش آسیب)، یک مرکز دولتی و ۱۵ مرکز خصوصی ام ام تی (متادون درمانی)، یک مرکز سرپناه شبانه، یک مرکز مشاوره زنان آسیب پذیر و سه کمپ ترک اعتیاد مردان ماده ۱۵ (اقامت درمانی میان مدت) در این شهرستان به افراد گرفتار با این پدیده خدمات می‌دهد.

وی افزود: برنامه‌ای برای افزایش مراکز درمانی گنبد نداریم چون بیشتر بیماران بخاطر درمان می‌خواهند کمپ‌های مختلف را تجربه کنند و این کار در نهایت آسیب‌ها بیشتری به همراه خواهد داشت.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر گنبدکاووس گفت: ۱۷۵ برنامه فرهنگی، اجتماعی، هنری، ورزشی، پیشگیری و آموزشی ویژه هفته مبارزه با مواد مخدر (اول تا هفتم تیرماه) در این شهرستان در حال برگزاری است.

خبرنگاران با حضور در مراکز مختلف درمانی، کاهش آسیب و پیشگیری از مصرف مواد مخدر با ارائه گزارش از سوی مسئولان مؤسسات با وضعیت کاری و نوع عملکرد آنها آشنا شدند.

مدیر مؤسسه ترک اعتیاد مهرورزان جوان گنبد به عنوان یکی از این مراکز گفت: معتادان بهبود یافته هیچ مشکلی برای حرفه آموزی ندارند و با همکاری سازمان فنی و حرفه‌ای آموزش‌های لازم را برای ورود به بازار کار فرا می‌گیرند.

به گزارش ایرنا توجه به اقدامات مشاوره‌ای و آموزشی و توزیع پکیج و توزیع رایگان وسایل تزریق و کنترل نحوه تزریق و مسائل بهداشتی معتادان و تغییر الگوی مصرف مواد مخدر به سمت متادون درمانی از جمله خدمات ارائه شده در مراکز ترک اعتیاد گنبد است.

۳۰۴۲/‏۳۰۹۱

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =