ایلام میزبان جشنواره  هنرهای تجسمی جوانان کشور می شود

ایلام - ایرنا - معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام از انتخاب این استان برای برگزاری بیست و ششمین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان برای نخستین بار خبر داد.

عبدالحسین رحمتی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این جشنواره به منظور گسترش و پیشبرد سطح هنری هنرمندان جوان و ارتقا توان تخصصی آنها و با هدف شناسایی و معرفی جوانان هنرمند کشور با حضور استادان برجسته دانشگاه و هنرمندان برگزیده تجسمی از ۳۰ مرداد تا سوم شهریورماه در این استان برگزار می شود.

وی با ذکر اینکه ۱۵۰ هنرمند جوان کشور در این جشنواره حضور دارند، ادامه داد: برای اجرای این برنامه جوانان هنرمند برتر استان ها انتخاب و با حضور در این جشنواره به خلق و تولید آثار هنری در کارگاه های آموزشی زیر نظر اساتید شرکت کننده پرداخته و در نهایت اثر آنها انتخاب می شود.

معاون ارشاد اسلامی ایلام گفت: بر اساس اعلام دبیرخانه این جشنواره برترین هنرمندان جوان پس از انتخاب اولیه، در کارگاه های آموزشی جشنواره زیرنظر استادان طراز اول هنرهای تجسمی حضور خواهند یافت.


رحمتی با بیان اینکه فلسفه ی وجودی جشنواره ملی هنرهای تجسمی پیداکردن استعدادهای جوان است اظهار کرد: در این جشنواره اساتید باسابقه دانشگاه و هنرمندان سرشناس حوزه هنرهای تجسمی شرکت دارند.

وی رشته‌های این جشنواره را ارتباط تصویری (پوستر)، تصویرسازی، خوشنویسی (نستعلیق)، طراحی، عکاسی، مجسمه‌سازی، کاریکاتور (کارتون)، نقاشی، نگارگری نقاشی ایرانی و تذهیب عنوان کرد.


وی عنوان جشنواره بیست و ششم هنرهای تجسمی کشور به میزبانی استان ایلام را نرسیده به درخت، دو قدم مانده به گل عنوان کرد.
 

۷۱۷۱/۶۱۱۹

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =