۴ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۱۰
کد خبرنگار: 1182
کد خبر: 83369235
۰ نفر

برچسب‌ها

مصرف برق  در خوزستان بار دیگر رکورد زد

اهواز - ایرنا- مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان گفت: مصرف هشت هزار و هشت مگاوات برق در خوزستان در روز دوشنبه باعث شد برای سومین بار از ابتدای امسال تاکنون از پیک سال ۹۷ عبور کردیم.

محمود دشت بزرگ روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: روز دوشنبه هفته جاری با مصرف هشت هزار و هشت مگاوات نسبت به مصرف هفت هزار و ۱۴۵ مگاوات مدت مشابه پارسال در خوزستان رشد ۱۰.۷ درصدی در مصرف رخ داد.
وی با بیان اینکه افزایش محسوس دما در خوزستان در چند روز اخیر باعث شده تا مصرف برق در مدار افزایشی باشد، گفت: گزارش های هواشناسی نشان می دهد که تیر و مرداد گرمی در خوزستان خواهیم داشت و لازم است با مدیریت مصرف از پرباری شبکه در زمان های طولانی کاسته شود تا تجهیزات دچار آسیب ناشی از پرباری طولانی مدت نشوند.
مدیر عامل شرکت برق منطقه ای خوزستان افزود: صنعت برق خوزستان حداکثر آمادگی را برای خدمت رسانی به مشترکان دارد با این وجود همکاری و همیاری مصرف کنندگان نیز نقش تعیین کننده و عامل اصلی در عبور از فصل گرم خواهد بود.
دشت بزرگ با بیان اینکه از سازمان های دولتی می خواهیم تا درست مصرف کردن برق را سرلوحه قرار دهند، ادامه داد: یکی از راه های مدیریت مصرف کاهش ساعات اداری بوده و این طرح تنها مختص خوزستان نیست و تاکنون در ۲۸ استان کشور اجرایی شده است.
وی از همه مشترکان و همراهان صنعت برق خواست برای جلوگیری از خاموشی ناخواسته، در ساعت های اوج مصرف (ساعت ۱۳ تا ۱۷ و ۲۰ تا ۲۳) از وسایل برقی پر مصرف استفاده نکنند و استفاده از آنها را به ساعات خارج از پیک منتقل کنند.

پارسال پیک مصرف برق در خوزستان هفت هزار و ۹۱۷ مگاوات بود که در تیر به ثبت رسید.

بنابه دستور استاندار خوزستان و با توجه به تداوم استقرار هوای گرم در خوزستان و انتظار دمای ۵۰ درجه سانتیگراد یا بالاتر در بسیاری از نقاط این استان به منظور مدیریت بهینه مصرف برق، کاهش پیک باری شبکه برق، صرفه جویی در مصرف، پیشگیری از بروز حادثه و قطع احتمالی برق و رعایت حال شهروندان، ادارات خوزستان چهارشنبه هفته جاری تعطیل هستند.

قطعی مکرر برق در بسیاری از نقاط استان خوزستان در دمای بالای هوا سبب انتقادات بسیاری از سوی مردم شده است.

۹۸۸۷ / ‏‬ ۶۰۳۷

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =