احیای حقوق عامه و آزادی های مشروع مورد تاکید دستگاه قضایی است

نوشهر- ایرنا - رئیس دادگستری نوشهر گفت:برخورد قاطع با مظاهر فساد درون سازمانی و برون سازمانی، احیای حقوق عامه و آزادی های مشروع، پیشگیری از وقوع جرم با هدف کاهش پرونده‌ها و نیز هم افزایی و همراهی با دیگر قوا مورد تاکید رئیس دستگاه قضایی است.

ابراهیم علیزاده نیکو روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران به بهانه هفته گرامیداشت قوه قضائیه، شبکه ای شدن شوراهای حل اختلاف، پالایش کردن پرونده‌های راکد، فعال نمودن نهادهای شبه قضائی، نوسازی و اصلاح تجهیزات اداری، راه اندازی دستگاه خودپرداز، ساماندهی اتاق شوراهای حل اختلاف، راه اندازی سامانه ثنا و نیز دسترسی آسان به ابلاغ الکترونیکی را از جمله اقدامات برای کاهش آمار پرونده‌ها و نیز رضایت مندی مردم از دستگاه قضا در شهرستان نوشهر معرفی کرد.

وی ساماندهی عریضه نویسان، برگزاری نشست شورای پیشگیری از وقوع جرم با مسئولان ادارات ذیربط، پی گیری امور مالی زندانیان، نشست با رئیسان ادارات مرتبط با هدف جلوگیری از دعواهای واهی و ساماندهی آسایشگاه سربازان را از دیگر اقدامات انجام گرفته به منظور تامین رفاه حال مردم و رسیدگی به موقع پرونده‌های مراجعه کنندگان به دستگاه قضائی این شهرستان ذکر کرد.

رئیس دادگستری شهرستان نوشهر گفت: انجام این اقدامات نتایج و آثار مثبتی به همراه داشت و به عنوان نمونه می‌توان به کاهش ۶۴۱ فقره پرونده به شعب حقوقی از تیرماه سال گذشته تاکنون در این شهرستان اشاره کرد.

علیزاده نیکو آمار پرونده‌های ورودی به دادگاه‌های شهرستان نوشهر در یکسال گذشته را حدود ۱۱ هزار و ۲۶۲ فقره اعلام کرد و افزود: با توجه به پرونده های قبلی، ۱۲ هزار و ۵۵۷ فقره حکم رای صادر و برای رسیدگی به بخش‌های مختلف این نهاد قضایی ارجاع داده شد.

وی مجموع پرونده‌های موجود در این نهاد قضایی را حدود پنج هزار و ۳۱۶ فقره اعلام کرد و ادامه داد حدود هزار و ۲۹۵ پرونده از این تعداد مختومه شد.

رئیس دادگستری نوشهر مطالبه وجه، اعسار، سرقت، ضرب و جرح، توهین و تهمت، تخریب تصادف و کلاهبرداری را موضوع این پرونده‌ها در بخش کیفری و حقوقی معرفی کرد.

وی از مردم این شهرستان برای تامین امنیت و اجرای صحیح عدالت خواستار همکاری بیشتر شد

رئیس دادگستری نوشهر با اشاره به حضور میلیون ها مسافر و گردشگر در این شهرستان تاکید کرد که دستگاه قضا با هرگونه مظاهر فساد و بی بند باری در منطقه برابر قانون برخورد می کند.

شهرستان نوشهر واقع درغرب مازندران به علت برخورداری از موقعیت‌های خاصی مانند همسایگی با دریا و جنگل در تمام فصول به ویژه نیمه نخست سال پذیرای میلیون‌ها مسافر، گردشگر داخلی و خارجی با عقاید و فرهنگ‌های مختلف است.

۷۰۷۸ /‏۱۶۰۲/‏۱۸۹۹
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =