کرمانشاه صاحب نخستین سینمای اختصاصی کانون های فرهنگی مساجد می شود

کرمانشاه- ایرنا- مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کرمانشاه گفت: اولین سینمای اختصاصی این نهاد با یک میلیارد و 500 میلیون ریال در کرمانشاه ساخته می شود.

حجت الاسلام افشین کلات پور روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا، اظهار داشت: قرار است این سینما تا اواخر تابستان سال جاری به بهره برداری برسد.

وی به ظرفیت ۱۴۰ نفری این سینما اشاره کرد و ادامه داد: این مکان مرکزی برای برگزاری جشنواره‌های فرهنگی و هنری خواهد شد که اعتبار آن با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان سینمایی کشور تأمین می‌شود.

وی به ثبت نام کانون‌ها و شرکت ها در برنامه‌ها به صورت رایگان اشاره کرد و افزود: باید پیوند خانواده و فرزندان با مساجد حفظ شود چرا که انقلاب ما انقلاب مساجد بود و این مراکز از اهمیت بالایی در تربیت نیروی انسانی برخوردارند.

به گفته مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان کرمانشاه، نزدیک به حدود ۲۵ هزار کانون فرهنگی هنری مساجد در کشور با بیش از ۲ میلیون عضو وجود دارد که این سازمان بزرگ مردم نهاد از جایگاه ویژه ای در جامعه برخوردار است و می‌تواند نقش بالایی در غنی سازی اوقات فراغت داشته باشد.

استان کرمانشاه دارای یک هزار و ۹۷۷ مسجد است.

طرح غنی سازی اوقات فراغت بچه‌های مسجد در ۵۲۲ کانون فرهنگی هنری مساجد استان کرمانشاه در تابستان امسال اجرا می‌شود.

۷۴۶۰/‏۸۰۶۶