۴ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۰۸
کد خبرنگار: 1162
کد خبر: 83369223
۰ نفر

برچسب‌ها

کردستان گرمترین روز سال را تجربه کرد

سنندج - ایرنا - رییس اداره پیش بینی هواشناسی کردستان گفت: در شبانه روز گذشته سلین هورامان با دمای ۴۳ درجه سانتیگراد گرمترین ایستگاه هواشناسی بود و در این شرایط استان گرمترین روز امسال را سپری کرد.

بهرام چاره خواه روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه سلین در هفته گذشته با ۴۲ درجه گرم ترین دمای امسال را ثبت کرد اظهار داشت: در ۲۴ ساعت گذشته نیز این ایستگاه ۴۳ درجه بالای صفر رکورد خود در سال جاری را شکست.

وی اضافه کرد: با استقرار الگوی تابستانی از روزهای گذشته دمای هوای کردستان افزایش پنج تا ۶ درجه‌ای داشته است و در این مدت سلین گرم‌ترین ایستگاه استان بود.

رئیس اداره پیش بینی هواشناسی کردستان افزود: در ۲۴ ساعت گذشته پس از سلین سروآباد و سنندج هرکدام با ۴۰ درجه، کامیاران با ۳۸ درجه، سقز با ۳۶ درجه، قروه، بیجار و بانه هرکدام با ۳۵ درجه سانتی گراد بالای صفر گرم‌ترین های این استان بودند.

وی با اشاره به اینکه در این مدت خنک‌ترین دماهای ثبت شده نیز در ایستگاه‌های سراب شهرک با هشت درجه به ثبت رسیده است افزود: طبق بررسی نقشه‌ها و مدل‌های هواشناسی همچنان تا اواخر هفته شاهد هوای پایدار و در اکثر ساعات آفتابی پیش بینی شده است.

چاره خواه گفت: در این مدت پدیده دارای اهمیت تداوم گرما بوده که تا پایان هفته ادامه دارد و برای امروز سه‌شنبه و ۲ روز پایانی هفته در بعد از ظهرها سرعت وزش باد زیاد و در ارتفاعات استان گاهی شدید پیش بینی می‌شود.

امواج گرمایی از روز شنبه این هفته وارد استان شده است.

در ۹ ماه سال زراعی جاری (اول مهر ۹۷ تا آخر خرداد ۹۸) به صورت میانگین ۷۳۶ میلی متر بارندگی در این استان ثبت شده که در مقایسه با ۵۵۵ میلی متر مدت مشابه سال گذشته از ۳۳ درصد رشد برخوردار است.

۷۳۴۹ / ۳۰۳۴

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =