۴ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۲۰
کد خبرنگار: 1426
کد خبر: 83369222
۰ نفر

برچسب‌ها

ایلام از سالم ترین استان ها در حوزه مواد مخدر است

ایلام - ایرنا - فرمانده انتظامی ایلام گفت: بر اساس آمار و اطلاعات و اشراف کارشناسان، استان ایلام در حوزه مواد مخدر یکی از سالم ترین و پاک ترین استان هاست و خانواده ها در این راستا هم افزایی و همدلی خوبی دارند.

به گزارش ایرنا، سردار نورعلی یاری روز سه شنبه در همایش مبارزه با مواد مخدر استان ایلام اظهار داشت: در استان ایلام گام های خوبی در راستای مقابله و پیشگیری با مواد مخدر برداشته شده و هر کدام از دستگاه های اجرایی بویِژه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر و در راس آن استاندار ایلام تصمیمات خوبی اتخاذ شده است.

وی افزود: فرمانداران، بخشداران، مدیران و رده های نظامی و انتظامی موظف به اجرای این تصمیمات هستند.

سردار یاری با بیان اینکه این معضل اجتماعی با ورود به خانواده ها منجر به آسیب های جدی می شود، گفت: این پدیده شوم سبب ایجاد اختلاف بین فرد معتاد و اعضای خانواده شده و به صنوف مختلف جامعه نیز تسری می یابد.

فرمانده انتظامی ایلام تصریح کرد: سال گذشته با همراهی خوب شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر یک هزار و ۲۶۲ کیلوگرم مواد مخدر همراه با تعقیب و گریز از مدخل های جنوب غربی استان کشف شد.

وی افزود: همچنین ۱۰۰ دستگاه خودرو حمل مواد مخدر در ورودی های استان توقیف و چند هزار نفر در حوزه باندهای مافیایی نیز دستگیر شدند.

مدیرکل تعاون، کار ور فاه اجتماعی نیز در این همایش گفت: اعتیاد در جوامع کارگری توسعه یافته و یکی از معضلاتی است که فرایند کار و تولید را با خطر مواجه می کند.

شکراله شیرخانی افزود: پیشگیری از اعتیاد در محیط‌های کاری باید به‌عنوان یک ضرورت، یک باور و یک باید برای همه مسئولان و دست‌اندرکاران اجرایی تلقی شود.

وی تاکید کرد: جامعه ای که باید محصول تلاش، کار و تولید باشد به دلیل عدم آگاهی از عواقب این رفتار با چنین آفتی مواجه است و باعث آسیب جدی به جوانان شده است.

شیرخانی تصریح کرد: با هم افزایی، تدبیر، اندیشه و تلاش باید این آسیب را کنترل کرد و با ارتقاء سطح آگاهی اقشار مختلف جامعه پیشگیری از اعتیاد را بر درمان مقدم بداریم.

وی با بیان اینکه مقابله با مواد مخدر بر مبنای فعالیت‌های روزمره بی‌فایده است و باید در کنار اقدامات قهری، به پدیده‌ای فرهنگی و اجتماعی توجه کرد، گفت: هر چه حوزه ارتقاء سطح آموزش و فرهنگ سازی مردم بیشتر سرمایه گذاری شود هزینه کمتری در حوزه مواد مخدر پرداخت خواهد شد در غیر این صورت کم اثرترین کار مقابله خواهد بود.

شیرخانی تاکید کرد: حل بحران اعتیاد نیازمند نهادینه سازی در کشور است و فرهنگ سازی بهترین شیوه مبارزه و پیشگیری از اعتیاد است.

وی بی اطلاعی خانواده ها از مضرات مواد مخدر را موجب رشد این پدیده شوم بین جوانان عنوان کرد و گفت: از سویی زنانه شدن موضوع اعتیاد زنگ خطری برای جامعه است و آمار متاهلین نیز در سطح کشور روبه افزایش است.

۲۶ ژوئن مصادف با پنجم تیرماه به عنوان سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر نامگذاری شده و از دوم تا هشتم تیر ماه به هفته مبارزه با مواد مخدر اختصاص دارد.

۷۱۸۰/۶۱۱۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =