۶۱۲ نفر در دوره های نهضت سوادآموزی شهرستان جذب شدند

خرم آباد- ایرنا- سرپرست آموزش و پرورش سلسله گفت: سال گذشته ۶۱۲ نفر در دوره های نهضت سوادآموزی شهرستان جذب شدند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حسین فرهادی روز سه شنبه در جلسه شورای سوادآموزی شهرستان در سالن جلسات فرمانداری، اظهار داشت: سال گذشته سهمیه ابلاغی شهرستان ۶۰۰ نفر بود که توانستیم بیش از سهمیه ابلاغی خود جذب نماییم.

وی با اشاره به اینکه نهضت سوادآموزی نهضتی برای ریشه کنی بیسوادی است، افزود: سهمیه ابلاغی شهرستان در سال جاری ۴۰۰ نفر است و تلاش بر این است که به سمتی حرکت کنیم که بیسوادی در شهرستان نداشته باشیم.

فرهادی با تاکید بر اینکه شناسایی افراد بیسواد تنها به وسیله آموزش و پرورش ممکن نیست، عنوان کرد: لازم است که از طریق ادارات مرتبط به کسانی که سواد ندارند دسترسی پیدا نماییم تا برنامه ریزی های لازم برای سوادآموزی آنها صورت بگیرد.

معاون سیاسی فرمانداری سلسله نیز با بیان اینکه وجود بیسواد در نظام مقدس جمهوری اسلامی خصوصاً در محدوده سنی ۱۰ تا ۴۹ سال که نسل انقلاب هستند زیبنده نیست، اظهار داشت: آموزش و پرورش رسالت باسواد کردن آنها را برعهده دارد و در این راستا کلیه دستگاه های اجرایی موظف هستند که آموزش و پرورش را یاری دهند تا به سمت ریشه کن کردن بیسوادی در شهرستان حرکت کنیم.

عابدین گراوند با اشاره به اینکه نهادهای حمایتی همچون جهاد کشاورزی، کمیته امداد، بهزیستی و بنیاد شهید و اداراتی همچون جهاد کشاورزی و شبکه بهداشت و بخشداران و دهیاران و می توانند در شناسایی افراد بیسواد به آموزش و پرورش کمک نمایند.

وی با تاکید بر اینکه آمارها در ارائه برنامه ریزی مناسب ضروری هستند، خاطرنشان کرد: البته لازم است که نهضت سوادآموزی تنها به ارائه کدملی اکتفا نکند و راستی آزمایی های لازم نیز صورت بگیرد.

‏۶۰۶۰/‏۷۲۶۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =