آذری جهرمی از جامعه جهانی خواست مقابل یکجانبه‌گرایی آمریکا بایستند

تهران- ایرنا- وزیر ارتباطات در چهلمین اجلاس وزرای ارتباطات کشورهای آسیا و اقیانوسیه در سنگاپور، از جامعه جهانی خواست مقابل یکجانبه‌گرایی آمریکا بایستند.

محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات، صبح امروز -چهارم تیرماه- طی سخنرانی‌اش در اجلاس APT (وزرای ارتباطات کشورهای آسیا و اقیانوسیه) که به میزبانی سنگاپور در حال برگزاری است، گفت: آینده جهان، دیجیتال است. همه ابعاد زندگی بشر، به گونه‌ای غیرقابل بازگشت با فناوری دیجیتال در هم تنیده شده است.

وی افزود: اما همه کاربران در سراسر جهان در معرض جدی جرائم دیجیتال، سرقت حریم خصوصی، استفاده غیر مجاز و غیرقانونی از داده‌های کاربران و سایر موارد مشابه، شامل شکل‌دهی نظرات جامعه و تولید و اشاعه اخبار جعلی قرار دارند.

وزیر جوان کابینه با تاکید بر اینکه استفاده از فناوری‌های نو اجتناب ناپذیر است، گفت: اما این فناوری‌ها مخاطراتی نیز به همراه دارد که همه بخش‌ها و همه ابعاد زندگی را در برمی‌گیرد. به همین دلیل وظیفه دولت‌ها این است که اطمینان و اعتماد را در فضای مجازی ایجاد کنند.

آذری جهرمی تاکید کرد: جهان ما، جهان به هم پیوسته‌ای است و هیچ کشوری به تنهایی نمی‌تواند اطمینان و اعتماد را در فضای مجازی ایجاد کند.

وزیر ارتباطات گفت: حفاظت از حریم شخصی و امنیت مردم در فضای مجازی، باید بالاترین اولویت برای همه ما باشد.

او تصریح کرد: امروزه استارتاپ‌های ایرانی بهترین هستند. از همه کشورها دعوت می‌کنم که سرمایه‌گذاری کنند.
وزیر ارتباطات در صحبت‌های خودش به ایستادگی مقابل آمریکا هم اشاره کرد و گفت: جامعه جهانی برای یکجانبه‌گرایی آمریکا بیش از حد هزینه پرداخته است. دیگر کافی است. بیایید در کنار هم بایستیم.

آذری جهرمی در خاتمه اضافه کرد: یکجانبه گرایی محکوم به شکست است. ما باید دست به دست هم دهیم و با تشریک مساعی و تعاون، آینده‌ای را که مبتنی بر اطمینان و اعتماد باشد بسازیم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =