۴ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۰۱
کد خبرنگار: 2293
کد خبر: 83369149
۰ نفر

برچسب‌ها

«خانه باغ» هم معترض پیدا کرد

تهران - ایرنا- برخی افراد که خود را معترض به مصوبه «خانه باغ» شورای اسلامی شهر تهران نامیدند، روز شنبه مقابل ساختمان شورا تجمع کردند.

به گزارش ایرنا مصوبه برج باغ ها توسط این دوره از شورای اسلامی شهر تهران با هدف جلوگیری از نابودی درختان پایتخت محقق و جایگزین مصوبه قبلی موسوم به «برج باغ» شده است.

این تجمع کنندگان که تعدادشان حدود ۳۰ نفر برآورد می شد صاحبان پلاک های ثبتی و باغ هایی هستند که اصرار دارند ساخت و ساز در باغ هایشان انجام دهند.

یکی از این افراد در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: پرونده ملک من جزو ۶۲ پرونده برج باغ است و در شورای شهر مصوب شد که ساخت و ساز را انجام دهم اما بعد ا. مدتی نامه ای دریافت کردم که ملک من باغ است و اجازه ساخت و ساز ندارم.

یکی دیگر از این افراد نیز با بیان اینکه از سال ۹۲ تمامی هزینه‌های دریافت پروانه را پرداخت کرده گفت: با لغو مصوبه برج باغ و تبدیل آن به مصوبه خانه باغ حقوق ما تضییع شده است و نمی توانیم در ملک خود ساخت و ساز انجام دهیم.
همچنین یکی دیگر از این افراد اظهارداشت: سال ۹۲ جواز تخریب و نوسازی زمینی در اقدسیه را گرفتیم و سال ۹۶ درخواست تغییر نقشه دادیم اما هنوز باوجود واریز عوارض و همه هزینه ها بلاتکلیف مانده ایم.

به گزارش ایرنا باوجود لغو مصوبه برج باغ در این دوره از شورا، چند ماه پیش اعضای شورا اعلام کردند که اجازه می دهند پرونده ۶۲ مورد که طبق مصوبه قبلی (برج باغ)، هزینه های لازم را برای ساخت و ساز پرداخته اند مورد بررسی بیشتر قرار گیرد تا در صورت حفظ باغ، تحت شرایطی اجازه ساخت و ساز داده شود اما به دنبال این اقدام شورا، بسیاری از رسانه ها و فعالان زیست محیطی علیه مدیریت شهری پایتخت موضع گرفتند و خواهان جلوگیری از نابودی درختان شهر تهران شدند.

اعتراض صاحبان این باغ ها امروز در حالی است که مدیران شهری آمار داده اند طی ۱۰ سال منتهی به سال ۹۶ حدود ۱۳۰ هکتار از باغ های شهر تهران در نتیجه اجرای مصوبه برج باغ ها از بین رفته است.

مدیریت شهری تهران در این دوره به منظور حفاظت از باغ های پایتخت، مصوبه خانه باغ را جایگزین کرد و تاکید دارد که در قالب این مصوبه سیاست های تشویقی برای مالکان به منظور حفظ درختان منظور شده است.

مصوبه شورای اسلامی شهر تهران درباره برج باغ روز گذشته به تایید شورای عالی شهرسازی و معماری کشور رسیده است.

تهرام/۷۲۴۴/ ۱۰۰۸

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =