۴ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۵۱
کد خبرنگار: 951
کد خبر: 83369130
۰ نفر

برچسب‌ها

معاون استاندار سمنان: رقابت پذیری در بخش صنعت کشور مطلوب نیست

سمنان- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری سمنان گفت: رقابت پذیری برای ورود به بازار جهانی در بخش صنعت و تولید کشور مطلوب و قابل قبول نیست.

حشمت الله عسگری روز سه شنبه در دوازدهمین نشست سراسری فن بازارهای منطقه‌ای و تخصصی کشور در هتل ساران شهمیرزاد استان سمنان افزود: بخش صنعت برای بهره وری در تولید کالا باید رویکردهای علمی و پژوهشی را در سرلوحه کار خود قرار دهد.
وی خاطر نشان کرد: با وجود فشارهای خارجی و تحریم‌ها باید به فکر تولید با کیفیت کالا در کشور باشیم و برای اجرای این راهبرد توجه به مقوله پژوهش اجتناب ناپذیر است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار سمنان اضافه کرد: قیمت تمام شده تولید کالا در بسیاری از واحدهای صنعتی کشور قابل توجه بوده و با توجه به فناوری‌ها می‌توان این آمار را کاهش داد.
عسگری تصریح کرد: فن بازارها در کشور نیازمند حمایت هستند و در استان سمنان ارتباط بسیار خوبی بین نخبگان دانشگاهی و بخش صنعت با تلاش مسئولان برقرار شده است.
وی ادامه داد: راه اندازی اتاق حل مساله برای رفع مشکلات واحدهای صنعتی و پیوند بخش صنعت و دانشگاه در ماه‌های گذشته در شرکت شهرک صنعتی بزرگ سمنان راه اندازی شده است.
عسگری افزود: رونق اقتصادی و توسعه بخش صنعت در گرو توجه به پژوهش و فن بازارها است و صنعتگران برای رونق کسب و کار نیازی ضروری به اندیشمندان و استادان دانشگاه دارند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار سمنان گفت: پذیرش رویکردهای پژوهشی و فن بازارها در بخش صنعت نیازمند آموزش و فرهنگ سازی است و برگزاری نشست‌های از این دست تأثیر شایانی در توسعه اقتصادی کشور دارد.
در نشست یک روزه سراسری فن بازارهای منطقه‌ای و تخصصی در کشور جمعی از صاحبنظران این بخش راهکارهای رونق تولیدهای فناورانه در کشور را بررسی کردند.
استان سمنان یک منطقه ویژه اقتصادی، هشت ناحیه و ۱۰ شهرک صنعتی با یک هزار و ۲۰۰ واحد تولیدی دارد که ۲۹ هزار نفر در این واحدها اشتغال دارند.
۷۳۳۹/۷۴۰۸

برچسب‌ها

اخبار مرتبط