نخستین کاروان خراسان شمالی ۲۳ تیر راهی سرزمین وحی می‌شود

بجنورد- ایرنا- مدیر حج و زیارت خراسان شمالی گفت: امسال زائران بیت الله الحرام در قالب ۱۱ کاروان از این استان برای به جای آوردن مناسک حج تمتع به سرزمین وحی اعزام می شوند که نخستین کاروان ۲۳ تیر از مانه و سملقان خواهد بود.

محمدباقر قاصری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: آخرین کاروان استان هم در ۱۳ مردادماه امسال به حج تمتع اعزام می‌شود و زائران ۲۹ تا ۴۰ روز در سرزمین وحی حضور خواهند داشت.

وی گفت: امسال یک هزار و ۶۱۰ نفر زائر شامل ۸۵۵ نفر زن و مابقی مرد، در قالب یک کاروان از اهل سنت و ۱۰ کاروان از اهل تشیع به سرزمین وحی اعزام می‌شوند.

مدیر حج و زیارت خراسان شمالی افزود: شهرستان بجنورد با پنج کاروان، بیشترین زائران استان را به خود اختصاص داده است.

وی خاطرنشان کرد: آخرین کاروان استان هم در ۱۳ مردادماه امسال به حج تمتع اعزام می‌شود و زائران ۲۹ تا ۴۰ روز در سرزمین وحی حضور خواهند داشت.

قاصری با بیان اینکه میانگین سنی زائران استان ۵۸ سال است گفت: هزینه سفر حج تمتع برای زائران استان ۲۲۰ میلیون ریال تا ۲۷۵ میلیون ریال متفاوت بوده است.

وی تاکید کرد: برنامه‌های آموزشی برای حضور زائران و به جای آوردن مناسک حج انجام شده و یا در حال انجام است و آموزش‌های لازم در این باره به زائران فرا داده شده است.

مدیر حج و زیارت خراسان شمالی گفت: یکی از دغدغه‌های ما، حمل مواد مخدر توسط زائران است که در این زمینه، توصیه‌های لازم داده شده و ستاد مبارزه با مواد مخدر استان هم در این باره نسبت به توجیه زائران اقدام کرده است.

سال گذشته یکهزار و ۵۴۰ نفر زائر خراسان شمالی به حج تمتع اعزم شدند.

۷۱۸۵/‌‬ ۶۰۴۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =