ترویج اعتیاد حربه دشمنان برای تضعیف نیروی کار جوان در ایران اسلامی است

ارومیه - ایرنا - نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه گفت: ترویج اعتیاد یکی از حربه های دشمنان برای تضعیف نیروی کار جوان در ایران اسلامی است.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی روز سه شنبه در دیدار با اعضای ستاد مبارزه با مواد مخدر آذربایجان غربی افزود: دشمنان نظام با ترویج مصرف مواد مخدر می‌خواهند آینده و نیروی کاری جوان کشور را ضعیف و بی اثر کرده و صدمات جدی بر پیکر نظام اسلامی وارد کنند.

وی اظهار داشت: مساله اعتیاد باید جدی گرفته شود و با قدرت با عوامل ترویج دهنده و زمینه ساز اعتیاد مبارزه کنند.

وی ادامه داد: لازم است اقدام جدی تر و مداومی برای مقابله با ترویج استفاده از مواد مخدر در کشور انجام شود چون صدماتی که کشور از این موضوع می‌بیند، به سختی قابل جبران است.

وی با بیان اینکه در بین آسیب‌های اجتماعی استفاده از مواد مخدر بسیار مخرب‌تر است، گفت: با توجه به اینکه ۵۰ درصد زندانیان استان در زمینه مواد مخدر هستند امیدواریم با تدابیر مناسب و با همکاری همه جانبه مردم و مسوولان یک نهضت عمومی و جمعی در کشور در زمینه مبارزه با مصرف مواد مخدر ایجاد شود.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی گفت: مردم، سازمان‌ها و نهادهای دولتی وظیفه مهمی در آگاه سازی مردم در زمینه اعتیاد دارند و باید به این رسالت با برنامه‌ریزی های جدی تری عمل کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین قریشی افزود: ترویج استفاده از مواد مخدر نقشه شوم انگلستان بود که توانست از ضعف حاکمیتی زمان قاجار و پهلوی استفاده کرده و مواد مخدر را به عنوان بلای جان جامعه ایرانی کشور کند و ما امروز شاهد آسیب‌های متعدد استفاده از این مواد در جامعه هستیم.

وی اظهار داشت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به دستور امام خمینی (ره) مساله مبارزه با مواد مخدر در کشور شروع شد و طبق گفته جوامع بین‌المللی در بین کشورهای جهان، ایران در رتبه نخست مبارزه با مواد مخدر قرار دارد و چهار هزار شهید و ۱۲ هزار جانباز در این راستا تقدیم انقلاب کرده است.

به گزارش ایرنا، آذربایجان غربی مسیر ترانزیت مواد مخدر به اروپاست و سالانه ده‌ها تن انواع مواد مخدر در آذربایجان غربی کشف می‌شود.

۸۱۳۷/۲۰۹۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =