اکثر آمریکایی ها بر حل مسالمت آمیز اختلافات اخیر تهران و واشنگتن تاکید دارند

تهران - ایرنا - نتایج جدیدترین نظرسنجی مشترک تارنمای "هیل" و مؤسسه "هریس ایکس" نشان می‌دهد که ۵۸ درصد مردم آمریکا خواهان واکنش مسالمت آمیز واشنگتن در قبال اختلافات اخیر با تهران هستند.

در پی افزایش تنش‌های اخیر میان تهران و واشنگتن و سرنگونی پهپاد جاسوسی آمریکا در حریم هوایی ایران، تارنمای هیل روز گذشته (دوشنبه) گزارش داد که نتایج نظرسنجی که از ۲۲ تا ۲۳ ژوئن (۱ تا ۲ تیر) و از میان یکهزار و یک داوطلب انجام شد، نشان می‌دهد که فقط ۲۴ درصد پاسخ دهندگان خواهان برخورد نظامی آمریکا با ایران بودند که از این میان ۱۹ درصد طرفدار حمله نظامی محدود و پنج درصد هوادار اعلان جنگ هستند.

۵۸ درصد رأی دهندگان بدنبال واکنشی غیر نظامی به ساقط شدن پهپاد جاسوسی آمریکا بودند که ۴۹ درصد آنان مذاکره را برای حل و فصل تنش‌های جاری می‌پسندند و ۹ درصد نیز معتقدند که رئیس جمهوری آمریکا نباید اقدامی انجام دهد.

۱۹ درصد داوطلبان نیز اعلام کردند که بطور دقیق نمی‌دانند آمریکا چه اقدامی باید انجام دهد.

نتایج این نظرسنجی نشان می‌دهد که سالمندان ۶۵ سال به بالا بیشترین مخالفت را با حمله به ایران داشته‌اند و ۳۱ درصد از رأی دهندگان جمهوریخواه یعنی هفت درصد بیش از میانگین افکار عمومی مردم آمریکا به واکنش نظامی (حمله محدود و اعلان جنگ) علیه ایران علاقه مند هستند.

۵۰ درصد جمهوریخواهان نیز خواهان واکنش مسالمت آمیز دولت ترامپ به وقایع اخیر هستند.

در نخستین ساعات بامداد ۳۰ خرداد ماه یک فروند پهپاد جاسوسی "آر کیو ۴" آمریکا پس از تجاوز به حریم سرزمینی جمهوری اسلامی ایران در منطقه روبروی کوه مبارک استان هرمزگان، هدف آتش پدافند هوایی کشورمان قرار گرفت و سرنگون شد.

ترامپ در توییت ها و مصاحبه‌های اخیر خود مدعی شده که دقایقی پیش از حمله تلافی جویانه به مواضع نیروهای ایرانی، به دلیل تلفات بالای آن از انجام این عملیات منصرف شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =