۴ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۱۰
کد خبرنگار: 1426
کد خبر: 83369113
۰ نفر

برچسب‌ها

ایلام استان ۲۶ کشور در شیوع مواد مخدر است

ایلام - ایرنا - معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام با اشاره به اینکه ایلام استان ۲۶ کشور در زمینه شیوع مواد مخدر است، گفت: نرخ شیوع اعتیاد در کشور ۵.۷ درصد است که این آمار در استان ایلام ۱.۶ درصد است.

به گزارش ایرنا، محمد نوذری روز سه شنبه در همایش پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر استان ایلام اظهار داشت: استان ایلام از نظر اعتیاد در رتبه ۲۶ کشور قرار دارد اما همین آمار نیز باید کاهش یابد.

وی افزود: مطابق با آمار سازمان ملل ۲۷۵ میلیون نفر در دنیا معتاد به مواد مخدر هستند که این میزان در کشور ما ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر است و ۷/۵ درصد اعتیاد در کشور را شامل می‌شوند.

نوذری یادآور شد: در سال‌های اخیر متأسفانه شاهد افزایش اعتیاد در طبقات پایین جامعه هستیم و از سویی این معضل به یک موضوع خاص تبدیل شده و این بزرگترین آفت در یک خانواده است.

معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام با ابراز نگرانی از کاهش سن اعتیاد جوانان گفت: دشمنان امروز اگر بخواهند روح جامعه را بگیرند موحب گرایش جوانان به اعتیاد می‌شود.

وی با بیان اینکه جوانان اگر مبتلا به اعتیاد شود جامعه سقوط خواهد کرد، گفت: کاهش سن اعتیاد جوانان و تبدیل شدن مواد مخدر از سنتی به صنعتی بسیار نگران کننده است.

نوذری تاکید کرد: مواد مخدر همه چارچوب یک نظام اجتماعی را درگیر می‌کند نقش اساسی برای مقابله با این معضل را خانواده و ستون آن مادران ایفا می‌کنند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام گفت: برای تأثیرگذاری بیشتر مقابله با اعتیاد دولت زیرساخت‌ها و برنامه‌ها را فراهم می‌کند اما نقش اساسی را خانواده و تمام اقشار جامعه ایفا می‌کند.

وی با بیان اینکه موضوع مواد مخدر باید اجتماع محور باشد یعنی سلامت توأم با عدالت، گفت: یک جامعه سالم جامعه‌ای است که آسیب‌های اجتماعی در آن کم باشد و در این جامعه عدالت شکل بگیرد.

نوذری در خصوص برنامه‌های ارائه شده در ای زمینه یادآور شد: سال گذشته ۱۷۰ جلسه مبارزه با مواد مخدر با اولویت پیشگیری برگزار شده است.

وی اظهار داشت: مراکز درمانی در استان هفت هزار نفر را تحت پوشش قرار می‌دهند و

۱۵۹ سازمان مردم نهاد نیز با عقد قرارداد در حوزه کاهش آسیب‌های اجتماعی و افزایش نشاط اجتماعی فعالیت می‌کنند.

۷۱۸۰/۶۱۱۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =