نیکوکاران ۲۵۰ میلیارد ریال برای ساخت مدرسه در ایلام اهدا کردند

ایلام - ایرنا - معاون مشارکت های مردمی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس ایلام گفت: نیکوکاران امسال تاکنون ۲۵۰ میلیارد ریال برای ساخت و تجهیز مدارس این استان اهدا کرده اند.

جلال حمره روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این میزان کمک در بیست و یکمین جشنواره خیران مدرسه ساز از سوی افراد خیر و نیکوکار داخل و خارج استان برای ساخت مدرسه اهدا شده است.

وی با ذکر اینکه عمده میزان کمک های اهدایی از سوی افراد خیر و نیکوکار خارج از استان اهدا شده افزود: میزان کمک مردم در جشنواره امسال افزایش داشته بطوریکه میزان مشارکت مردم در جشنواره بیستم ۱۸۰ میلیارد ریال بوده است.

وی اظهار کرد: با این میزان کمک ساخت ۲۵ فضای آموزشی در مناطق مختلف استان تعهد که در آینده نزدیک عملیات اجرایی آنها آغاز می شود.

معاون مشارکت های مردمی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس ایلام گفت: از آغاز بکار برگزاری جشنواره خیران مدرسه ساز در سال ۷۷ تا سال گذشته در مجموع ۲۳۴ مدرسه در قالب ۹۲۴ کلاس درس با زیربنای ۶۸ هزار و ۵۳۲ متر در این استان احداث شده است.

به گفته حمره، افراد خیر و نیکوکار برای ساخت این مدارس در مجموع ۷۴۰ میلیارد ریال کمک اهدا کرده اند که میزان مشارکت آنها تاکنون روندی صعودی داشته است.

استان ایلام دارای یک هزار و ۳۰۰ فضای آموزشی است که ۹۰ هزار دانش آموز در این فضاها تحصیل می کنند.

با وجود کمک های اهدایی خیران و صرف اعتبارهای دولتی ولی همچنان این استان برای توسعه فضاهای آموزشی نیازمند تامین اعتبار و جلب مشارکت های مردمی است.

۷۱۷۱/۶۱۱۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =