کرمان گنجینه ای گرانبها از تاریخ و فرهنگ است

کرمان - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان با تاکید بر اینکه فرهنگسازی از اصول اصلی در حوزه حفظ اسناد ملی است، گفت: حفظ اسناد در استان کرمان که گنجینه ای از تاریخ و فرهنگ است، اهمیت ویژه ای دارد زیرا در این استان آثار متعددی از دوره های مختلف تاریخی به یادگار مانده است.

به گزارش ایرنا، محمدصادق بصیری روز سه شنبه در آئین تقدیر از برترین اهداکنندگان اسناد استان کرمان افزود: هیچکس نسبت به ارزش اسناد اداری و تاریخی تردیدی ندارد و در اصل کار همه یکدل و همراه هستند زیرا سند مهمترین عامل در تعیین هویت و سرگذشت هر قومی بشمار می رود.
وی با بیان اینکه در ایران اسلامی نسبت به این حفظ و نگهداری اسناد اهتمام فراوانی شده است، تاکید کرد: همه به این جمع بندی رسیده اند که حفظ اسناد اهمیت بسیار زیادی دارد و هر چه در این حوزه گام برداشته شود، جای کار وجود ارد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان با اشاره به این مطلب که اسناد دو وجه همزمانی و درزمانی دارند، تاکید کرد: همزمانی به معنای آن است در یک روزگار چقدر استفاده از یک سند می توانیم داشته باشیم زیرا همه ما در هر روز باید از آنها استفاده کرده و حق خود را بگیریم و با تمام شدن زمان تاریخی اسناد، آنها به سندهای در زمانی و اسناد تاریخی تبدیل می شوند.
بصیری یادآور شد: قران کریم تنها سندی است که دو وجه همزمانی و درزمانی را با هم دارد زیرا هم کارایی روزگار خود را داشته و هم کارایی تاریخی داشته و دارد.
وی تاکید کرد: در دنیای متمدن امروز هر چه کار مستندتر باشد، علمی تر است و هر چه بخواهیم کار دقیق تر باشد، استناد آن باید بیشتر باشد.
۷۴۴۰/‌‬ ۵۰۵۴
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =