۴ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۱۱
کد خبرنگار: 1383
کد خبر: 83369087
۰ نفر
هوای پایتخت سالم شد

تهران- ایرنا- کیفیت هوای پایتخت امروز (سه شنبه) با کاهش ۵۰ واحدی غلظت آلاینده ازن در مقایسه با روز گذشته با شاخص ۵۶ سالم است.

به گزارش ایرنا طی ۲ روز گذشته هوای تهران با افزایش غلظت آلاینده ازن مواجه و برای گروه های حساس (بیماران قلبی و تنفسی) ناسالم شده بود. به گزارش ایرنا از شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، غلظت آلاینده ازن با قطر ۵۶ در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۱ امروز از ۱۰۶ به ۵۶ و در همین مدت میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲، ۵ میکرون هوای پایتخت از ۸۹ به ۷۹ کاهش داشته است.

همچنین در همین مدت میزان آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون از ۶۷ به ۶۰ و آلاینده منوکسیدکربن نیز از ۳۳ به ۳۱ کاهش داشته است.

بر این اساس، ایستگاه‌های شادآباد (منطقه ۱۸)، شریف (منطقه ۲) و شهرداری (منطقه ۱۱) به ترتیب با شاخص‌های ۱۱۰، ۱۰۴ و ۱۰۲ بیشترین آلایندگی را در سطح مناطق شهر تهران طی ۲۴ ساعت گذشته داشتند.

همچنین ایستگاه‌های ستاد بحران (منطقه ۷)، پونک (منطقه ۵) و شهرداری منطقه ۲ به ترتیب با شاخص‌های ۳۹، ۴۲ و ۵۳ کم‌ترین آلایندگی را در سطح مناطق تهران طی این مدت داشتند.

«شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط سالم (زرد و حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.»

تهرام/۸۱۳۸/ ۱۰۰۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =