۴ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۴۷
کد خبرنگار: 2122
کد خبر: 83369084
۰ نفر
شورای عالی سیاسی یمن: به خون شهدای فلسطین خیانت نمی کنیم

تهران – ایرنا – شورای عالی سیاسی یمن با صدور بیانیه ای در واکنش به برگزاری نشست "منامه" و تلاش برای اجرای معامله قرن تاکید کرد: ملت و دولت یمن همواره به قضیه فلسطین پایبند بوده وبه خون شهدای فلسطین خیانت نمی کند.

طبق اعلام رسانه‌های منطقه طی امروز و فردا نشستی در بحرین تحت عنوان «صلح تا سعادت» برگزار می‌شود که به عنوان نقطه آغاز شکل گیری طرح ننگین «معامله قرن» از سوی آمریکا در خاورمیانه معرفی شده است. این طرح واکنش‌های زیادی را از سوی کشورهای عربی مخالف با رژیم صهیونیستی در پی داشته است که یمن نیز از آن مستثنی نیست.

شورای عالی سیاسی یمن در دولت نجات ملی با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: بار دیگر با تاکید بر محوری بودن قضیه فلسطین و محکوم کردن همه جوانب عادی سازی با رژیم صهیونیستی از کشورهای عربی می‌خواهیم تا به طرح‌ها و توطئه‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی تن ندهند.
این بیانیه در ادامه تاکید کرد: مسئولیت تاریخی و دینی ما ایجاب می‌کند که بار دیگر با اعلام موضع در خصوص اجرای مراحل طرح آمریکایی موسوم به "معامله قرن"، از برخی کشورهای عربی که با طرح‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی همراهی می‌کنند اعلام تبری کنیم، این کشورها به دنبال آن هستند تا از طریق نشست منامه قضیه فلسطین را برای همیشه از حافظه امت اسلامی و عربی پاکسازی کنند.
بر اساس این بیانیه، حضور در نشست بحرین و همگامی با توطئه‌های رژیم صهیونیستی چیزی جز خیانت به مساله فلسطین نیست و ما هرگونه مشارکتی در این خصوص را محکوم می‌کنیم.
در ادامه این بیانیه تاکید شده است: ملت فلسطین هرگز کرامت و عزت خود را به پول نمی‌فروشد و صهیونیست‌ها، آمریکایی‌ها و برخی کشورهای عربی نمی‌توانند با جاذبه‌های اقتصادی و سرمایه گذاری‌های هنگفت آنان را وادار به پذیرش این طرح خبیث کنند.
در پایان این بیانیه نیز آمده است: ما بار دیگر تاکید می‌کنیم که ملت فلسطین باید به همه حقوق ضایع شده خود دست یابد که از جمله آن، آزادی همه اراضی اشغالی از سوی رژیم صهیونیستی و اعاده حقوق آوارگان فلسطینی است.

نشست بحرین از سوی "جرد کوشنر" مشاور و داماد "دونالد ترامپ" رئیس جمهوری آمریکا و "جیسون گرینبلات" فرستاده ویژه این کشور در خاورمیانه اداره می‌شود.
این نشست شامل ۵۰ میلیارد دلار سرمایه گذاری در نوار غزه و کرانه باختری و بخشی از مناطق فلسطینی نشین اردن، مصر و لبنان خواهد بود که نیمی از این مقدار سهم این سه کشور است.
پیش تر، رسانه‌ها گزارش داده بودند که مصر، اردن، مغرب، امارات و عربستان سعودی از جمله کشورهایی هستند که موافقت خود را برای شرکت در کنفرانس منامه اعلام کرده‌اند.

معامله قرن، طرحی آمریکایی است که در آن قدس و بخشهای اشغالی از کرانه باختری که شهرک‌های صهیونیست نشین در آنها ساخته شده به رژیم اشغالگر واگذار خواهد شد. همچنین بر اساس این طرح بازگشت فلسطینیها به سرزمینی مادریشان کلاً منتفی خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =