۳۰ هزار ورزشکار بدمینتون باز در کشور وجود دارد

سنندج - ایرنا - رئیس فدراسیون بدمینتون گفت: هم اکنون ۳۰ هزار بدمینتون باز سازمان یافته و بیمه شده در کشور برای حضور در میادین قهرمانی تلاش می کنند.

محمدرضا پویا روز سه شنبه در مجمع انتخاباتی هیأت بدمینتون کردستان با اشاره به برخی انتقادات در خصوص نگاه تبعیض آمیز بین ورزشکاران زن و مرد اظهارد اشت: این فدراسیون نگاه همسان و بدون تبعیضی در اختصاص اعتبار برای آموزش مربیان و داوران زن و مرد این رشته ورزشی دارد.

وی افزود: هم اکنون این فدراسیون برای المپیک ۲۰۲۰ در حوزه مردان امید زیادی مشاهده نمی‌شود اما در بخش بانوان ثریا آقایی امتیاز خوبی برای حضور در المپیک دارد.

وی اضافه کرد: با توجه به فعالیت، همکاری و حضور ورزشکاران کردستانی انتظار می‌رفت بیش از یک هزار نفر ورزشکار سازمان یافته در کردستان وجود داشته باشد که آمار ۳۴۰ نفر بسیار پایین است.

پویا یادآور شد: مربیان، داوران و ورزشکاران موفقی در کردستان داشته ایم و نیاز است به بخش بانوان هم نگاه ویژه ای شود و در این بخش هم رشد کند.

کیوان زنگنه به عنوان رئیس هیأت بدمینتون کردستان انتخاب شد

کیوان زنگنه که پیشتر سرپرست هیات بدمینتون کردستان بود در مجمع انتخاباتی این هیأت با کسب ۱۲ رأی موافق از ۱۴ رای ماخوذه به عنوان رئیس این هیات برای چهار سال انتخاب شد.

مدیرکل ورزش و جوانان کردستان هم در این مجمع گفت: آمار ورزشکاران سازمان یافته و بیمه شده استان در این رشته به ۳۴۰ نفر رسیده است که آمار کمی است.

حامد جولایی با تاکید بر اینکه باید اولویت را به بخش همگانی داد افزود: کمبود ورزشکار سازمان یافته در استان زنگ خطر بزرگی برای این رشته است.

وی با بیان اینکه بدمینتون رشته‌ای آموزش و پرورشی و دانشگاهی است که انتظار فعالیت ورزشکاران بیشتری در آن می‌رود اضافه کرد: تلاش می‌شود برخی هزینه‌های کرایه سالن را به هیأت‌های شهرستانی بدمینتون پرداخت شود تا از این طریق تعداد ورزشکاران این رشته افزایش یابد.

۶۱۰۸ / ‏‬ ۳۰۳۴

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =