۴۸۲۰ حلقه مرتبط برنامه های تبلیغات اسلامی بوشهر  را اجرا می کنند

بوشهر-ایرنا- مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر گفت: این اداره کل با استفاده از چهار هزار و ۸۲۰ حلقه مرتبط برنامه های مختلف خود را به جامعه هدف ارائه می کند.

حجت الاسلام عبدالرضا سروستانی روز سه شنبه در آئین بزرگداشت سالروز تاسیس تبلیغات اسلامی در استان بوشهر افزود: عمده این حلقه ها شامل یکهزار و ۲۰۰ هیات مذهبی، یکهزار مداح، یکهزار مدیران موسسه‌ها و خانه‌های قرآنی، استادان، قاریان برجسته، حافظان دارای مدرک تخصصی حفظ، ممتهنین، مدرسان و مربیان قرآنی دارای گواهینامه از سازمان تبلیغات و ۷۰۰ مبلغ و مبلغه و ۳۰۰ مؤسسه قرآنی و مردمی است.

وی بیان کرد: ۲۰۰ کانون فرهنگی، مجمع ۷۰ نفره استادان گفتمان‌های دینی و جمعیت ۵۰ نفره بانوان فرهیخته از دیگر قشر و مراکز مرتبط با سازمان تبلیغات اسلامی استان بوشهر است.

سروستانی یادآور شد: همچنین حدود ۳۰۰ مرکز قرآنی در قالب‌های خانه و مؤسسه قرآنی دراستان بوشهر فعال هستند که توسط آنها فعالیت‌های بسیار ارزشمندی برای گسترش فعالیت‌های قرآنی صورت گرفته است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر ادامه داد: توسعه، گسترش و ساماندهی فعالیت‌های قرآنی از محورهای شاخص فعالیت سازمان تبلیغات اسلامی استان بوشهر است که در این زمینه برنامه‌های متنوعی اعم از شناسایی مراکز مردمی و ساماندهی، هدایت و حمایت از آنان اجرایی می‌شود.

وی افزود: انتظار می‌رود با تقویت اعتبارات فرهنگی و تخصیص و ارتقا ردیف اعتباری ویژه زمینه حمایت و توسعه بیش از پیش فعالیت‌های فرهنگی در حوزه دینی استان بوشهر فراهم شود.

سروستانی تاکید کرد: برنامه‌های سازمان با محوریت مردم دنبال می‌شود زیرا مجریان اصلی مردم و مراکز دینی و مردمی هستند و سازمان تبلیغات به عنوان یک نهاد حامی آنها در بخش هدایتی و نظارتی حضور دارد.

وی همچنین با اشاره به تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی در اول تیرماه سال ۱۳۶۰ یادآور شد: این سازمان از ابتدای تاسیس تاکنون منشا خدمات ارزشمندی در حوزه تبلیغات دینی بوده است.

سروستانی افزود: اجرای برنامه در ۲۰ مناسبت شاخص سال همانند ماه‌های رمضان، محرم، صفر و دهه فجر از جمله برنامه‌هایی است که فعالیت سازمان تبلیغات در آنها نمود عینی دارد.

۷۲۱۲/‏۶۰۴۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =