۴ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۳۲
کد خبرنگار: 1580
کد خبر: 83369057
۰ نفر

برچسب‌ها

دانشگاه علوم پزشکی قزوین آمادگی تحویل بیمارستان رحیمیان را دارد

قزوین - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی قزوین گفت: این دانشگاه آمادگی لازم را برای تحویل گرفتن بیمارستان رحیمیان الوند و ارایه خدمات دولتی به بیماران در این مرکز درمانی دارد.

دکتر منوچهر مهرام روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پیرو مذاکرات انجام شده بین نمایندگان دانشگاه و مسئولان بیمارستان رحیمیان، پیشنهاد اهدای این بیمارستان خیریه مطرح و مورد موافقت ۲ طرف قرار گرفت.

وی اضافه کرد: هفته گذشته نیز این موضوع در سفر رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی مطرح و درخواست اختصاص ردیف بودجه از سوی نمایندگان مجلس ارائه شد.

مهرام ادامه داد: هیأت مدیره این بیمارستان با اهدای آن به دولت به شرطی که نیروهای فعلی آن حفظ شده و بدهی‌های سال‌های گذشته آن پرداخت شود موافقت کرده‌اند.

وی همچنین گفت: بر اساس این شرایط اعلام شده، سازمان مدیریت و برنامه ریزی برای تحویل بیمارستان و ارائه خدمات با تعرفه دولتی باید ردیف بودجه جداگانه تخصیص داده و سازمان امور استخدامی کشور نیز مجوز لازم جهت استخدام نیروی دولتی برای به کارگیری در این بیمارستان را صادر کند.

مهرام خاطرنشان کرد: همچنین بدهی‌های بیمارستان نیز که در حدود ۲۳۰ میلیارد ریال است باید از طریق منابع دولتی تأمین و پرداخت شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین افزود: امیدواریم با حمایت سازمان مدیریت و برنامه ریزی و تأمین شرایط اعلامی هیأت مدیره بیمارستان، هرچه زودتر زمینه تحویل آن به دانشگاه فراهم شده و خدمات بستری آنکه به علت مسائل مالی چند ماه تعطیل مانده با تعرفه دولتی از سر گرفته شود.

مهرام افزود: بیمارستان رحیمیان تنها بیمارستان شهرستان البرز است و دانشگاه از طریق عقد قرارداد خرید خدمات با آن همکاری داشت تا مردم خدمات را تعرفه دولتی دریافت کنند اما با توجه به تخصیص نیافتن منابع مورد نیاز برای خرید خدمات، دانشگاه دیگر توان ادامه این قرارداد را نداشت.

برخی خدمات بیمارستان خیریه رحیمیان الوند از زمستان سال ۹۷ به علت برخی مسائل مالی و تغییرات در تعرفه بیمارستان‌های خیریه کشور تعطیل شده است.

۷۳۸۸*۳۰۱۳

برچسب‌ها