۴ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۳۵
کد خبرنگار: 1363
کد خبر: 83369040
۰ نفر

برچسب‌ها

هزینه ساماندهی گلزار شهیدان خور و بیابانک  ۱۱.۵میلیارد ریال است

اصفهان- ایرنا - فرماندار خور و بیابانک گفت: برای ساماندهی قبور مطهر و زیباسازی گلزار شهیدان شهرهای خور و جندق و روستای بیاضه ۱۱.۵ میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است.

عباس بلانیان روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: برای ساماندهی گلزار شهیدان شهر خور که ۳۸ شهید والا مقام در آن آرمیده‌اند بالغ بر هفت میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته‌شده است.

فرماندار خور و بیابانک همچنین بر ضرورت سامان‌دهی گلزارهای شهدا تاکید کرد و گفت: تاکنون ۶۶ مزار شهید و ۱۳ گلزار خور و بیابانک با اعتبار بیش از پنج میلیارد ریال در شهرستان ساماندهی و زیباسازی شده است.

بلانیان با اشاره به ضرورت انتقال آرمان‌ها و اهداف شهیدان به جوانان و نوجوانان گفت: توجه بیشتر به وصیت‌نامه شهیدان و اجرای برنامه‌های متناسب با قشر نوجوان و جوان ضروری است.

وی در ادامه با تاکید بر ادامه طرح سپاس و تجلیل از خانواده‌های شهدا و ایثارگران اظهار داشت: امنیت امروز کشور را مدیون خون شهدا و ایثارگری‌های خانواده‌های آنها هستیم.

فرماندار خور و بیابانک خاطرنشان کرد: بی شک آزادی و امنیت امروز خود را مدیون دلاور مردانی هستیم که درراه خدمت به انقلاب و نظام جاودانه شدند و باید قدردان آن‌ها باشیم.

بلانیان با بیان اینکه باید از مصالح مناسب برای طراحی و ساخت گلزار شهدا استفاده کرد، افزود: نگه‌داری از گلزار شهدا وظیفه شهرداری‌ها و در روستاها نیز بر عهده دهیاری‌هاست تا نگه‌داری و ساماندهی مناسبی از این مکان‌ها داشته باشند.

وی همچنین تخصیص اعتبار برای ساماندهی یادمان شهدای گمنام در شهرستان را ضروری دانست و گفت: در این شهرستان ۶ شهید گمنام در شهرهای خور، جندق و فرخی آرمیده‌اند و لازم است هرچه سریع‌تر نسبت به طراحی و ساخت یادمان این شهدا نیز اقدام شود.

شهرستان خور و بیابانک ۱۱۹ شهید ،۱۷۵ جانباز و ۹ آزاده را تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

۶۰۲۲ / ‏‬ ۹۸۶۰

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =