۶ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۴۶
کد خبرنگار: 1118
کد خبر: 83369028
۰ نفر
جشنواره عشایر جهان در قزاقستان

تهران - ایرنا - قزاقستان، هفته آینده ، میزبان چندین کشور آسیایی از جمله ایران، برای برگزاری "جشنواره عشایر جهان" به منظور گسترش محبوبیت میراث تاریخی و فرهنگی عشایر و همچنین گسترش مبادلات فرهنگی بین کشورها خواهد بود.

این جشنواره قرار است از روز ۲۸ تا ۳۰ ژوئن سال ۲۰۱۹ میلادی (۷ تا ۹ تیر ماه سال ۱۳۹۸) در شهر نورسلطان (آستانه پیشین) پایتخت قزاقستان برگزار شود.

سفارت جمهوری اسلامی ایران در قزاقستان با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که برگزار کننده این جشنواره شرکت "قزاق توریسم" است که با همکاری شهرداری "نور-سلطان" و شرکت رسانه‌ای "بیگ نیم" پوشش رسانه‌ای این رویداد فرهنگی را بر عهده خواهد داشت.

۱۰ هنرمند در رشته‌های مختلف از استان گلستان ایران نیز در این جشنواره شرکت خواهند کرد.

هدف اصلی این جشنواره، گسترش محبوبیت میراث تاریخی و فرهنگی عشایر به عنوان زمینه‌ای برای احیای سنت‌های ملی، ایدئولوژی، هنرهای رزمی و گسترش مبادلات فرهنگی بین کشورها است.

برنامه جشنواره شامل راهپیمایی شرکت کنندگان در خیابان‌های پایتخت قزاقستان، مسابقات پارکوریست های حرفه‌ای، بازسازی و به نمایش گذاشتن برخی قسمت‌ها از تاریخ این کشور در قالب نمایش و همچنین اجرای نمایش‌های سوارکاری با اسب و دوچرخه سواری خواهد بود.

تیم‌هایی از ترکیه، آذربایجان، بلغارستان، ایران، کره جنوبی، قرقیزستان، مغولستان و ازبکستان برای شرکت در مسابقات، به قرقیزستان سفر می‌کنند.

مهمانان این جشنواره می‌توانند با سبک زندگی عشایر آشنا شوند و در کلاس‌های کارشناسی ارشد صنایع قزاقستان در زمینه نقاشی، پردازش چرم، کار با نقره، سفالگری و غیره شرکت کند. آنها همچنین از برنامه موسیقی با مشارکت خوانندگان مشهور بومی لذت خواهند برد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =