۲ مامور انتظامی بوستان پلیس پایتخت عزل شدند

تهران- ایرنا- سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی پلیس تهران بزرگ با اشاره به موضوع برخورد عوامل ناجا با یک خانم در بوستان پلیس منطقه تهرانپارس اعلام کرد که ۲ مامور انتظامی این پارک عزل شدند.

به گزارش خبرنگار ایرنا وی روز سه شنبه در حاشیه بیست و ششمین مرحله از اجرای طرح رعد پلیس پیشگیری (‌بازداشت سابقان و مخلان نظم و امنیت عمومی) در جمع خبرنگاران توضیح داد: مأموران برای ارشاد این افراد به آن محل رفته بودند که با برخورد سخت این افراد مواجه شدند.

وی با بیان اینکه این افراد در بوستان حالت عادی نداشتند و خانم‌ها نیز کشف حجاب کرده بودند اظهار داشت: پلیس این چند نفر را بازداشت کرده است.

رحیمی گفت: از طرفی ۲ مأمور ما نیز به دلیل برخورد نامناسب با بانوان در این پارک از مسئولیت خود عزل شدند.

به گزارش ایرنا انتشار فیلمی از نحوه برخورد مأموران انتظامی با دختران در این بوستان خبرساز و پلیس تهران بزرگ نیز روزگذشته در این زمینه اطلاعیه‌ای صادر کرده بود.

در اطلاعیه پلیس آمده بود که اگر در بررسی‌ها مشخص شود مأموران انتظامی با آن افراد برخورد نامناسب داشته‌اند، برخورد لازم صورت می‌گیرد.

بازداشت ۵۶١ سارق و مالخر

رئیس پلیس تهران بزرگ همچنین با تشریح نتایج اجرای بیست و ششمین مرحله طرح رعد اظهارداشت: در ۴۸ ساعت گذشته مأموران ۵۶۱ نفر از سارقان و مالخران را دستگیر کردند.

وی ادامه داد: ۵۲ هزار و ۲۲۹ مورد اموال سرقتی مردم اعم از موبایل، لوازم خودرو و لوازم منازل نیز کشف شد و در تلاشیم تا اموال را به مردم برگردانیم.

رحیمی افزود: ۸۳۰ پرونده برای سارقان تشکیل شده و افراد در قالب ۲۱ باند اقدام به فعالیت می‌کردند که همه آنها منهدم شدند.

به گفته وی از کل دستگیرشدگان بالغ بر ۳۰۰ نفر بیش از یک بار سرقت و سابقه زندان داشته‌اند.

رئیس پلیس پایتخت اظهارداشت: ارزش اموال مسروقه در این مرحله بیش از هشت میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان بوده و صاحبان ۸۷ درصد از اموال مسروقه نیز مشخص شده‌اند؛ در این طرح پنج قبضه سلاح گرم و حدود ۳۹ سلاح سرد که بیشتر در زورگیری مورد استفاده قرار می‌گرفت به دست آمده است.

بازداشت ۲۸ قاچاقچی

رحیمی همچنین گفت: در حوزه مبارزه با قاچاق کالا نیز اقدامات گسترده‌ای داشته‌ایم و ۲۸ نفر در این خصوص دستگیر شده‌اند.

به گفته وی افزون بر ۴۲ هزار و ۲۷۹ مورد انواع کالای قاچاق کشف و پنج باند قاچاق نیز منهدم شده است.

رحیمی ارزش اموال قاچاق کشف شده را ۲ میلیارد تومان اعلام و بیان کرد: ورود کالای قاچاق به تهران ادامه دارد و در تلاشیم با پلیس اقتصادی نیز همکاری داشته باشیم تا به نتیجه مطلوبی برسیم.

برخورد جدی با دلالان ارز

رئیس پلیس تهران بزرگ همچنین از برخورد جدی با دلالان ارز خبر داد و گفت: برخی از افراد در زندان هستند و ما معتقدیم خرید و فروش ارز فقط باید توسط صرافی‌های قانونی صورت گیرد.

وی افزود: دوربین‌هایی را در خیابان‌های منوچهری و فردوسی و نیز محدوده بازار داریم تا دلالان احتمالی را شناسایی و با آنها برخورد کنیم.

تهرام/‏‬٣٢٢۵/‏‬ ۱۰۰۸

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =