۵ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۳۱
کد خبرنگار: 1224
کد خبر: 83369017
۰ نفر

برچسب‌ها

نهاده های دامی برای ۳۱۰ هزار راس دام عشایر شیروان توزیع شد

بجنورد- ایرنا- رییس اداره امور عشایری شیروان گفت: سه ماه نخست امسال یکهزار و ۵۰۰ تن نهاده دامی شامل جو و کنسانتره برای ۳۱۰ هزار راس دام عشایر این شهرستان خریداری و توزیع شده است.

علی ابراهیمی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه علوفه آنان با نرخ کنترل شده تأمین شده است اظهار داشت: برای هر خانواده‌ای یک یا ۲ تن نهاده در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به اینکه هیچ گونه کمبودی در نهاده‌های دامی نداریم گفت: با توجه به نیاز عشایر با تأمین به موقع آن سعی شده این قشر دغدغه‌ای نداشته باشند و در صورت کمبود نهاده‌ها، خرید جو محلی صورت خواهد گرفت.

ابراهیمی افزود: میانگین مصرف روزانه جو و کنسانتره عشایر این شهرستان ۱.۵ کیلوگرم برای هر دام زنده است که در تغذیه علمی این میزان در ماه به هفت کیلوگرم کاهش پیدا می‌کند و باعث می‌شود روزانه ۲۵۰ تا ۴۰۰ گرم افزایش وزن داشته باشند.

رئیس اداره امور عشایری شیروان گفت: همچنین برای کمک به این قشر ماهانه ۷۰ تن آرد بین خانوارهای عشایری این شهرستان توزیع می‌شود.

شهرستان شیروان ۲ هزار و ۸۰۰ خانوار عشایری با جمعیتی حدود ۱۵ هزار نفر دارد که در قالب ۹ طایفه ۳۵۰ هزار رأس دام سبک در اختیار دارند.

۷۱۸۶/ ۶۰۴۲

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =