فرماندار مهدیشهر: رونق تولید بدون توجه به رویکردهای علمی امکانپذیر نیست

سمنان- ایرنا- فرماندار شهرستان مهدیشهر گفت: رونق تولید و تحقق شعار سال بدون توجه به رویکردهای علمی و فناورانه در استان سمنان و در سطح کشور امکانپذیر نیست.

حسن ارگی روز سه شنبه در حاشیه دوازدهمین نشست سراسری فن بازارهای منطقه ای و تخصصی کشور در هتل ساران شهمیرزاد استان سمنان افزود: ظرفیت های صنعتی و اقتصادی استان سمنان برای رونق کسب و کار بی نظیر است که باید این منابع با برنامه ریزی های اصولی تقویت و توسعه یابد.
وی خاطر نشان کرد: در شهرک و ناحیه های صنعتی باید فن بازارها مستقر شود و زیرساخت ها در این بخش با تلاش مسئولان در استان به میزان قابل توجهی در سال های گذشته افزایش یافته است.
فرماندار مهدیشهر اضافه کرد: بانک اطلاعاتی برای همکاری صنعت و کارشناسان فناوری باید ایجاد شود و در مهدیشهر ظرفیت ها برای همکاری این ۲ رکن توسعه ای فراهم است.
ارگی تصریح کرد: مهدیشهر ظرفیت های قابل توجهی در توسعه و رونق اقتصادی دارد که فن بازارها با همکاری صنعتگران در این بخش به میدان بیایند.
وی اضافه کرد: توجه به فناوری و رویکردهای علمی تنها راه رونق بخش صنعت با وجود فشارهای اقتصادی است و مسئولان فرمانداری مهدیشهر از اقدام های علمی که به رونق بازار کسب و کار در منطقه بیانجامد، استقبال می کنند.
ارگی ادامه داد: واحدهای صنعتی بزرگی در استان وجود دارد که می توان با تکیه بر رویکردهای علمی توسعه در این بخش را شتاب داد.
فرماندار مهدیشهر گفت: فن بازار با ارائه ایده های مختلف می تواند در بخش تولید و گردشگری شهرستان با توجه به وجود ظرفیت ها اقدام کند.
در نشست یک روزه سراسری فن بازارهای منطقه ای و تخصصی در کشور جمعی از صاحبنظران این بخش راهکارهای رونق تولیدهای فناورانه در کشور را بررسی کردند.
استان سمنان یک منطقه ویژه اقتصادی، هشت ناحیه و ۱۰ شهرک صنعتی با یک هزار و ۲۰۰ واحد تولیدی دارد که ۲۹ هزار نفر در این واحدها اشتغال دارند.
۷۳۳۹/۷۴۰۸

اخبار مرتبط