۴ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۱۰
کد خبرنگار: 1309
کد خبر: 83369004
۰ نفر

برچسب‌ها

بوشهر مبدا بخش عمده ای از صادرات ایران به قطر است

بوشهر-ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استان بوشهر گفت: سال گذشته حجم صادرات ایران به کشور قطر ۹ برابر افزایش داشت که بخش عمده‌ای آن از بنادر استان بوشهر صورت گرفت.

سعید زرین فر روز سه شنبه در نشست بررسی فعالیت کشتی مسافری و تجاری گراندفری که به عنوان کشتی خط بوشهر-قطر بزودی فعال می شود افزود: استان بوشهر در موقعیت ویژه‌ای در بعد اقتصادی، تجاری و اقتصادی قرار دارد و همسایگی آن با پنج کشور حاشیه خیلج فارس موقعیت این استان در ابعاد گوناگون را مورد توجه قرار داده است.

وی بیان کرد: در این راستا فاصله کم بنادر استان بوشهر با بنادر کشور قطر ظرفیت مبادلات تجاری و اقتصادی را افزایش داده است.
زرین فر ادامه داد: با برنامه‌ریزی انجام شده میزان مبادلات تجاری ایران و قطر تا پنج میلیارد دلار افزایش می‌یابد که بخش قابل توجهی از آن از بنادر مختلف استان از جمله بندر دیر و پایانه صادراتی مواد معدنی استان بوشهر است.

وی ادامه داد: با توجه به موقعیت کنونی بهترین مسیر با مرکز و شمال کشور استان بوشهر به عنوان کریدور شمال به جنوب و کشورهای آسیایی مورد توجه قرار دارد.
زرین فر بیان کرد: توسعه گردشگری دریایی یکی از مهم‌ترین برنامه‌های استان بوشهر است که در این عرصه در استان برنامه ویژه‌ای تدوین و اجرایی شده داست.

وی با اشاره به راه‌اندازی خط کشتیرانی بوشهر - قطر افزود: در این راستا کشتی مسافری و تجاری گراندفری در اسکله بندر بوشهر هفته گذشته پهلو گرفت که در مرحله نخست در بعد تجاری فعالیت خود را آغاز و سپس گردشگری دریایی مورد توجه ویژه این کشتی پیشرفته و مدرن است.

۷۲۱۲/‌‬ ۶۰۴۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =