فعالیت تاکسی های بدون کارنامه هوشمند در پایتخت ممنوع است

تهران- ایرنا- سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد: فعالیت و تردد تاکسی های بدون پروانه (کارنامه) معتبر هوشمند ممنوع است و با این دسته از رانندگان برخورد قانونی می شود.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از روابط عمومی این سازمان، در اطلاعیه آمده است که به استناد ماده ۳۳ آیین نامه راهنمایی و رانندگی و نیز مواد ۸ و ۱۴ آیین نامه اجرایی تاکسیرانی، فعالیت و تردد با تاکسی بدون داشتن پروانه معتبر ممنوع است و متخلف تحت پیگرد قانونی قرار می گیرد.
براین اساس تاکسیرانان در اسرع وقت برای صدور یا تمدید پروانه هوشمند تاکسیرانی خود به دفاتر هماهنگی امور اداری تاکسیرانی در مناطق ۲۲ گانه شهر تهران که نشانی آنها در سایت taxi.tehran.ir موجود است مراجعه کنند.
در این اطلاعیه آمده است: در غیر اینصورت از طریق عوامل پلیس راهنمایی و رانندگی، گشت کنترل و نظارت سازمان تاکسیرانی، دوربین های ترافیکی و سایر مراجع ذیصلاح با مالکان و رانندگان تاکسی های که دارای پروانه هوشمند معتبر نیستند برخورد قانونی می شود.

به گزارش ایرنا، طرح پروانه هوشمند تاکسیرانی پس از حذف دفترچه های قدیمی رانندگان تاکسی از سال ۹۴ کلید خورد و به گفته مسئولان تاکسیرانی تهران، تاکسیرانان فاقد این پروانه علاوه بر جریمه روزانه به ازای نداشتن این مدرک از استفاده از تسهیلات این سازمان محروم می شوند.

تهرام/۹۳۴۳/‏‬ ۱۰۰۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =