کتابچه دوره و طرح های آموزشی به دستگاه های اجرایی ۲ استان عراق تدوین شد

اهواز - ایرنا - مدیر مرکز آموزش و پژوهش توسعه و آینده نگری سازمان مدیریت و برنامه ریزی خوزستان گفت : بر اساس تفاهم نامه میان استانداری خوزستان با استانداری بصره داشته به زودی دوره های آموزش به مدیران و کارکنان سازمانی ۲ استان بصره و میسان عراق آغاز می شود.

قاسم صنگوری سواری سه شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه در اهواز با اشاره به طراحی دوره‌های آموزشی به سازمان‌های ۲ استان عراق اظهار داشت: آموزش به سازمان‌های ۲ استان مرتبط با ایران در زمینه‌های مختلف تجاری، اجتماعی، اقتصادی و… در بهبود روابط دوجانبه کمک بزرگی خواهد کرد.

وی ادامه داد: در راستای اجرای تفاهمنامه استانداری بصره با استانداری خوزستان در سال ۹۵ در خصوص مسائل اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی، در بخش آموزشی کتابچه دوره‌ها و طرح‌های آموزشی مورد نیاز براساس منطقه و محیط سازمانی کشور عراق طراحی، ترجمه و ارائه شده است تا بر این اساس کارکنان استان‌های بصره و میسان در مراکز علمی و آموزشی خوزستان آموزش‌های مرتبط با سازمان خود را دریافت کنند.

وی از آموزش‌های ارائه شده توسط دستگاه‌ها و ادارات دولتی و خصوصی کل استان طی سال ۹۶ گفت و ادامه داد: سال ۹۶ در استان خوزستان بیش از ۶میلیون و ۹۲۴ هزار نفر ساعت در کلیه دستگاه‌های اجرایی، مراکز، شرکتهای خصوصی دوره‌های آموزشی برگزار شده است.

مدیر مرکز آموزش و پژوهش توسعه و آینده نگری سازمان مدیریت و برنامه ریزی خوزستان ادامه داد: سرانه آموزش کارکنان دولت ۴۷ ساعت و مدیران ۷۶ ساعت مقرر شده است، در بخش آموزش سازمان‌ها مشارکت مطلوبی در معرفی کارمندان زن داشته‌اند.

سواری از ارزیابی آموزش ۶۸ دستگاه اجرایی در سال گذشته گفت و افزود: این تعداد سازمان‌ها در بخش‌های تولیدی، اقتصادی، زیر بنایی، مراکز آموزشی، شرکت‌های دولتی ارزیابی شده‌اند و سازمان‌های برتر معرفی شدند.

وی از مراکز خصوصی برای آموزش به دستگاه‌های اجرایی گفت و ادامه داد: در استان خوزستان به ۱۳ مرکز آموزشی مجوز داده شده است تا در زمینه آموزش به کارمندان دولت فعالیت کنند.

وی با بیان اینکه سه هزارو ۵۶۶ طرح پژوهشی در استان ارائه شده ادامه داد: بیشترین طرح‌های پژوهشی در بخش پزشکی ارائه شده است.

وی با بیان اینکه مدیران برای انتصاب در شغل مورد نظر باید گواهی از مرکز مدیریت آموزش و پژوهش استان داشته باشند گفت: مجوزی برای ارزیابی مدیران صادر شده است که بر این اساس کلیه اشخاصی که به عنوان مدیر مشخص می‌شوند باید ابتدا گواهی دوره‌های آموزشی را دریافت کرده باشند و پس از آن در سازمان مربوطه منصوب خواهند شد.

۷۱۶۵/‏۶۰۰۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =