اقدامات ضدبشری آمریکا علیه ایران محدود به بعد از انقلاب نیست
نصرت الله لطفی

تهران- ایرنا- قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با اشاره به اینکه ملت ایران امروز، آماج تحریم‌های کینه‌توزانه آمریکاست، گفت: اقدامات ضدبشری این کشور علیه ایران، محدود به بعد از پیروزی انقلاب اسلامی نیست.

نصرت الله لطفی روز سه شنبه در نشست خبری هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی (۶ تا ۱۲ تیر) افزود: امسال باید این شعار و عنوان را تکمیل کنیم؛ به همین جهت این مفاهیم از منظر ترور و تحریم بازخوانی می‌شود.
وی با اشاره به اقدامات خصمانه آمریکا اظهار داشت: ناقض اصلی حقوق بشر در دنیا، مدعی حقوق بشر است و در یکی دو سال اخیر با تشدید سیاست‌های خصمانه علیه ایران و جبهه مقاومت، شناخت درک خصومت‌های آمریکا الزامی است.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی اضافه کرد: برنامه‌های این هفته را ذیل محور روشنگری و دشمن شناسی در دستور کار قرار دادیم. زیرا با توجه به جنگ اقتصادی، روانی و رسانه‌ای آمریکا علیه ایران در راستای تقویت روحیه مقاومت مردم باید تلاش کنیم.
وی یادآور شد: جنایات ضدبشری آمریکا علیه ملت ایران از کودتای ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ آغاز شد و می‌توان از آن تاریخ انواع جنایت‌ها را احصا و تشریح کرد.

وی با بیان اینکه قرن بیستم، مملو از جنایت آمریکایی‌ها در دنیاست، اظهار داشت: نیمه دوم قرن ۲۰ حدود صد کشور آماج سیاست‌های ضدبشری؛ شامل کودتای نظامی، تهاجم نظامی، ترور سیاستمداران کشورها، کشتار و کنترل جمعیت؛ به ویژه در کشورهایی آفریقایی قرار گرفتند.

لطفی ادامه داد: آمریکا ثابت کرد نمی‌توان به او دل بست؛ زیرا بدعهدترین کشور در دنیاست. بنابراین نباید امیدوار باشیم اگر دست از مقاومت در برابر آمریکا برداشتیم یا مذاکره کردیم، آمریکا از اقدامات ضدایرانی خود کوتاه خواهد آمد.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با اشاره به برنامه‌های ۶ تا ۱۲ تیر ۹۸ گفت: تلاش می‌کنیم با نگاه فراملی، اجماع جهانی داشته باشیم و فراخوانی ملی و فراملی برای احصای جنایت‌های آمریکا خواهیم داشت تا دادگاه‌هایی نمادین برای محاکمه و افشای جنایت‌های آمریکا برگزار می‌شود.

تشییع ۱۵۰ شهید گمنام پنج شنبه از مقابل دانشگاه تهران

لطفی با بیان اینکه جنگ تحمیلی به ظاهر با عراق بود اما شرق و غرب متحد بودند و مهمترین پشتیبان صدام در حمله به ایران آمریکایی‌ها بودند، توضیح داد: از این منظر هفته افشای حقوق بشر آمریکایی را ۹ صبح روز پنج شنبه ۶ تیر، با تشییع ۱۵۰ شهید گمنام از مقابل دانشگاه تهران آغاز می‌کنیم.

وی رویکرد برنامه‌های امسال هفته افشای حقوق بشر آمریکایی را تلاش برای نشان دادن بیشتر چهره ظالمانه آمریکا با شعار مردم فریب حقوق بشر دانست و افزود: گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هفتم تیر، شهدای ترور، شهدای قربانی جنایات شیمیایی و میکروبی و قربانیان سقوط هواپیمای مسافربری در آب‌های نیلگون خلیج فارس از طریق برگزاری مراسم ویژه در استان‌ها و شهرستان‌های کشور محور برنامه‌های این هفته است.

روزهای شنبه ۸ تیر و یکشنبه ۹ تیر تشییع تعدادی از همین شهدای گمنام در تعدادی دیگر از استان‌های مرتبط برگزار خواهد شد.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با اشاره به اینکه از ظرفیت نماز جمعه نیز برای اجرای برنامه‌های هفته افشای حقوق بشر آمریکایی استفاده می‌شود، اضافه کرد: سخنرانان پیش از خطبه و ائمه جمعه سراسر کشور نیز با این موضوع خطابه خواهند داشت.

روز جمعه ۷ تیر، بزرگداشت ۱۱۰ شهید و ۸ هزار آسیب دیده حملات شیمیایی به سردشت در یادمان شهدای سردشت برگزار می‌شود.

لطفی با بیان اینکه روز ۱۱ تیر بزرگداشت شهید صدوقی در یزد برگزار خواهد شد، ادامه داد: ۱۲ تیر نیز بزرگداشت قربانیان و شهدای سرنگونی هواپیما توسط آمریکای جنایتکار در هرمزگان خواهیم داشت.

وی توضیح داد: پنج شنبه ۶ تیر در تهران و در شهرستان‌ها مزار شهدای فاجعه ۷ تیر عطر افشانی خواهد شد. همچنین صبح جمعه ۸ تیر دعای ندبه با سخنرانی روشنگرانه در تهران کنار مزار شهدای ۷ تیر و همچنین در محل فاجعه هفتم تیر و عصر همان روز در یادمان شهدای هفتم تیر و قتلگاهشان در سرچشمه با سخنرانی رحیم پور برگزار می‌شود.

مسابقه فیلم نامه نویسی کوتاه

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، مسابقه فیلم نامه نویسی کوتاه ۶۰ و ۱۲۰ ثانیه‌ای با موضوع حقوق بشر آمریکایی و مسابقه رالی از تهران تا سردشت و برگزاری همایشی با عنوان «نفس‌های خاموشی»، امروز با حضور وزیر امور خارجه را از دیگر برنامه‌های هفته افشای حقوق بشر آمریکایی ذکر کرد.

عناوین و مناسبت‌های این هفته به این شرح است:

۶ تیر ۱۳۶۰ / سوءقصد نافرجام به ولی امر مسلمین امام خامنه ای، امام جمعه موقت توسط گروهک تروریستی منافقین

۷ تیر ۱۳۶۰/ انفجار دفتر مرکزی حزب جمهوری و شهادت آیت الله دکتر بهشتی و ۷۲ نفر از یاران امام (ره)

۸ تیر ماه ۱۳۶۰/ ترور محمد کچویی رئیس زندان اوین به دست منافقین

۸ تیر ماه ۱۳۶۶/ بمباران شیمیایی منطقه سردشت توسط رژیم بعث عراق

۱۱ تیر ماه ۱۳۶۱/ ترور آیت الله صدوقی امام جمعه موقت یزد به دست منافقین

۱۲ تیر ۱۳۶۷/ شلیک موشک به هواپیمای مسافربری ایران توسط ناو آمریکایی و شهادت ۲۹۰ مسافر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =