۴ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۴۹
کد خبرنگار: 1226
کد خبر: 83368988
۰ نفر

برچسب‌ها

برخورد با مسافربران شخصی جاده ای بجنورد شدت می گیرد

بجنورد- ایرنا- رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی بجنورد از اجرای طرح تشدید برخورد با مسافربران شخصی در جاده ها خبر داد و گفت: این طرح بزودی در این شهرستان آغاز می شود.

سرهنگ هادی پرویزیان روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: طرح برخورد با مسافربران ناوگان شخصی، قرار بود از اوایل تیرماه جاری آغاز شود که به علت هایی محقق نشد اما از اوایل هفته آتی، اجرایی می شود.

وی افزود: در این طرح و با ورود دادستانی مرکز استان، با رانندگان ناوگان شخصی که در جاده ها نسبت به جابه جایی مسافر اقدام می کنند برخورد می شود.

سرهنگ پرویزیان خاطرنشان کرد: راننده متخلف در مرتبه نخست به صورت کتبی تذکر دریافت می کند و این تذکر به منزله تعهد برای عدم تکرار تخلف است و در مرتبه دوم، خودرو به مدت ۷۲ ساعت در پارکینگ متوقف می شود.

وی افزود: جابه جایی مسافر با ناوگان شخصی، غیرقانونی است و پیش از این، رانندگان متخلف به صورت نقدی، جریمه می شدند اما در این طرح، در صورت تکرار تخلف، خودروی رانندگان مسافر بر با ناوگان پلاک شخصی راهی پارکینگ می شود و در صورت تداوم تخلف، احتمال قضایی شدن هم وجود دارد.

وی گفت: طرح تشدید با رانندگان ناوگان شخصی در مرکز استان اجرایی می شود و در آن از جابه جایی مسافر در مسیر های آشخانه، اسفراین و شیروان مورد بررسی و رصد قرار می گیرد.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان بجنورد افزود: در شهرستان بجنورد رانندگان ناوگان پلاک شخصی در نقاطی همچون حاشیه میدان دولت، میدان امام رضا (ع)، سه راهی امام علی (ع) و تقاطع رسالت توقف داشته و در این ایستگاه ها مسافران را جذب و جابه جا می کنند.

لزوم تقویت ناوگان عمومی

رئیس پلیس راه خراسان شمالی هم در این باره گفت: جابه جایی مسافر در جاده ها با ناوگان پلاک شخصی غیرقانونی است و از مسافران انتظار می رود به هیچ عنوان با این ناوگان سفر نکنند.

سرهنگ علیرضا حسین زاده اظهار داشت: در تابستان و با افزایش حجم ترددها در جاده ها، شناسایی مسافربران شخصی کار ساده ای نیست از این رو رویکرد ما جلوگیری از فعالیت مسافربران شخصی، در مبدا است و در این زمینه، پلیس راهنمایی و رانندگی نقش تاثیرگذاری در شناسایی متخلفان دارد.

وی تصریح کرد: پلیس راهنمایی و رانندگی با حضور در پارک سوارها و یا نقاطی که مسافربران شخصی اقدام به جذب مسافر دارند، می تواند متخلفان را شناسایی و با آنان برخورد داشته باشد.

رئیس پلیس راه خراسان شمالی گفت: یکی از نکات مهم در جلوگیری از جابه جایی مسافر با ناوگان پلاک شخصی، تقویت ناوگان عمومی است و برای پاسخ به نیاز، باید خدمات جابه جایی مسافر با ناوگان عمومی به خوبی تقویت شود.

بر اساس این گزارش و بر اساس طرح پژوهشی که در سال ۹۵ انجام شد، شمار مسافران جابه جا شده توسط ناوگان شخصی در این استان بیش از دو برابر مسافران جابه جا شده توسط ناوگان عمومی بوده است و کارشناسان معتقدند این رقم در این سال‌ها کمتر نشده بلکه بیشتر شده است.

۷۱۸۵/‌‬ ۶۰۴۲
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =